Байер Леверкузен отново стигна до късен гол, за да преодолее пасив от 1:3 и да спечели с 4:3 Щутгарт, като по този начин намали преднината на Байерн Мюнхен на върха в класирането на Бундеслигата до шест точки.
Победното попадение с глава на Патрик Шик в добавеното време напомни за толкова много късни голове през техния шампионски сезон миналия сезон, а "аспирините" се възползваха и от равенството 1:1 на Байерн срещу Унион Берлин в събота. Отборът на Шаби Алонсо загуби само един мач през изминалата кампания - на финала на Лига Европа.
Те бяха на ръба на четвърта поредна загуба във всички турнири и на две поредни в Бундеслигата за първи път от февруари 2023 година преди автогол на Анджело Щилер в 88-та минута и попадението на Шик да донесе успеха на тима.
Нападателят на Щутгарт Ермедин Демирович откри резултата в 15-та минута след грешка в защитата на Байер Леверкузен, след като удар на Джейми Левелинг беше спасен. Ник Волтемейд, който имаше роля за първия гол, след това хладнокръвно отбеляза за 2:0 в началото на второто полувреме.
Фримпонг върна един гол с удар по земя, но автогол на Гранит Джака, когато топката се отби в него, след като Лукас Храдецки спаси шут на Демирович, направи 3:1 за Щутгарт. След това Пиеро Хинкапи се разписа за 3:2 в 68-ата минута преди късната драма, която остави Щутгарт на 10-та позиция.
Остават само осем мача и надпреварата за титлата, която изглеждаше приключила, се поднови, след като Байерн също загуби миналия уикенд у дома от Бохум. Байер Леверкузен претърпя поражения като гост и у дома от Байерн на осминафиналите на Шампионската лига, а също и миналия уикенд у дома от Вердер Бремен.








Дневен хороскоп: Спокойствие за едни, предизвикателства за други
От юли: Ваксината срещу варицела става задължителна
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Citroën сваля цената на Ami срещу отлични оценки
Шефове в BMW искат да направят наследник на M1
Боб Аръм атакува Дейна Уайт: Той е рак за бокса
Израел Адесаня не мисли за отказване: Това не е краят на историята ми
Том Аспинал поднови тренировки, преговаря с UFC за реванш със Сирил Ган
Силва е убеден: Аз съм следващият за титлата в категория перо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар10:06 | 17 мар 2025 г.
07:53 | 17 мар 2025 г.
Напиши коментар