Германската футболна федерация обяви, че директорът на националния отбор Руди Фьолер ще остане на поста си до Евро 2028, след като удължи договора си.
Бивш световен шампион като футболист, който също беше и старши треньор на държавния тим на Германия в периода 2000-а - 2004 година, Фьолер зае настоящата позиция през 2023-а и също беше временен мениджър за един мач след напускането на Ханзи Флик през септември същата година.
С подписването на новия договор Руди Фьолер ще продължи да работи със селекционера Юлиан Нагелсман, който през януари също удължи контракта си до 2028 година.
"Наистина очаквам с нетърпение да продължим по пътя, който поехме с Юлиан и неговия отбор до следващото Европейско първенство – по пътя обратно към спортния успех и към сърцата на феновете в Германия", коментира Руди Фьолер в изявление и добави: "Вече постигнахме голям напредък. Но все още не сме там, където искаме да бъдем."
Националният отбор на Германия достигна четвъртфиналите на Евро 2024 на собствена земя. САЩ, Канада и Мексико ще организират Световното първенство през 2026 година, докато Англия, Северна Ирландия, Република Ирландия, Шотландия и Уелс ще бъдат съвместни домакини на Европейското първенство през 2028 година.







Влизат в сила новите правила за опаковките в ЕС - какво се променя
Електропроизводството в АЕЦ "Козлодуй" върви по график
ДСБ искат изслушване на Демерджиев и ДАНС за взрива в "ЕМКО"
Как да лекуваме болките в кръста и врата?
Какви са причините за експлозията във военния завод край Трявна?
Директорът на СУ "Найден Геров“ в Пловдив е била арестувана за присвояване на средства
Ford готви Mustang с 4 врати
Какво се случи с Volkswagen Beetle от корицата на Abbey Road?
Забравеният дизайнер - Реймънд Лоуи и неговите уникални бутикови модели
Китайски SUV се запали на зарядна станция
От екипа на Усик отговориха на критиките преди битката Джошуа – Фюри
Тайсън Фюри срещу Антъни Джошуа в Ню Йорк: Ясни са датата и арената
Мениджърът на Джоузеф Паркър разкри какво предстои за бившия шампион
Джилиън Робъртсън преди UFC 330: Искам Дърн да ми е ядосана
FDA лицензира първата лиофилизирана кръвна плазма за употреба в САЩ
Безплатни прегледи за рак на гърдата в Разлог
Пациентски организации оспорват прехвърлянето на регионалните картотеки на медицинска експертиза да преминат от РЗИ към НЕЛК
Как да се възстановим след интензивна тренировка?
Коментари
Напиши коментар19:39 | 9 апр 2025 г.
14:37 | 9 апр 2025 г.
Напиши коментар