Руската хокейна суперзвезда в НХЛ Александър Овечкин продължава да твори история, след като тази нощ вкара два гола при победата на Уошингтън над Уинипег с 4:1.
Така той изпревари легендата Горди Хоу и излезе втори по попадения за всички времена с 802. Пред него остава единствено Уейн Грецки, който има 894, но постижението му изглежда сериозно застрашено.
„Когато влизаш в лигата дори не си и помисляш, че нещо подобно може да се случи, че можеш да изпревариш Горди Хоу или Уейн Грецки. Това, което става сега е някакво чудо“ заяви развълнуваният Овечкин.
Руснакът първо вкара в първата третина, а след това отбеляза на празна врата в края на мача. Двубоят бе прекъснат, а синът на Горди Хоу – Марк, изказа специално поздравление за Овечкин по джъмботрона.
Нападателят стигна границата от 800 гола в 1305 мача. Грецки се нуждаеше от 1116, а Хоу 1748. Овечкин е вкарал поне по 24 гола във всеки един от своите сезони и е един от тримата с най-малко 20 попадения в поне 18 поредни кампании. Дотук през кампанията той намери целта вече 22 пъти.
С победата Кепиталс подобриха актива си до 42 точки, но остават 7-и в Източната конференция и 5-и в много оспорваната дивизия „Метрополитан“.







Социалните предприятия за хора с увреждания - как функционират
Цените на храните растат - зеленчуци и млечни продукти поскъпват
Мъжете по-рядко ходят на лекар, живеят нездравословно и умират по-рано
В Черно море: Украйна обвини Русия в удар с дрон срещу турски товарен кораб
Атанас Пеканов: На президента няма да му е лесно с новия служебен кабинет
България е била приета в ООН преди точно 70 години
Един ранен и един загинал при пожари през последното денонощие
Поредното изискване на ЕС вдига цената на новите автомобили
Как да шофирате безопасно по заледен склон
Volkswagen попадна в капан
Stellantis иска да увеличи пазарния дял, но някои марки са изложени на риск
Ули Вегнер: Кубрат беше в идеална форма
Джон Сина сложи край на 24-годишната си кариера в WWE
Резултати от UFC on ESPN: Ройвал-Капе
Манел Капе с бърз нокаут в главната битка на UFC Vegas 112
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар00:55 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар