Владимир Зографски зае 24-то място в състезанието по ски скок на малката шанца в Хинценбах, Австрия, част от лятната Гран при верига.
Българинът, който през 2023 година триумфира като шампион в Гран при, направи опити от 83 и 82,5 метра, които му донесоха общо 221,4 точки.
Победител в състезанието стана представителят на домакините от Австрия Даниел Чофениг, който завърши с 270,4 точки след скокове от 93 и 93,5 метра.
На второ място завърши германецът Андреас Велингер с 256,4 точки, а трети остана друг австриец - Ян Хьорл, с 250,7 точки.
Днешният старт в Хинценбах бе седми кръг от общо девет в Гран при веригата, като за българина това бе трети старт и най-добро постижение. В последните седмици Зографски лекуваше контузия, което му попречи да се състезава и го лиши от възможност да защитава трофея си от миналия сезон.
Лидер в генералното класиране е полякът Павел Васек с 278 точки, пред италианеца Алекс Инзам с 273 точки. Зографски е на 71-во място с 8 точки.
В неделя в австрийския курорт предстои още един старт, а лятната кампания завършва на 5 октомври на голямата шанца в Клингентал, Германия.







Нощ на падащите звезди: Персеидите достигат своя пик
Лекари отстраниха 27-килограмов тумор от корема на пациент след 6-часова операция
В "Денят ON AIR" днес от 19:15 часа: Очаква ли ни поскъпване на горивата?
Деми Ловато и Jonas Brothers пак заедно за премиерата на Camp Rock 3
Как ще се отрази пълното слънчево затъмнение в Лъв на всеки зодиакален знак
След падналия дрон ни лъснаха слабостите
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
Джамахал Хил иска Джош Хокит при дебюта си в тежка категория
Дакота Дичева претърпя операции и на двете си ръце
Пет категории с преборвания за Балканиадата в Копривница
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Белтък пази способността на мускулите да се възстановяват
Талията насочва за наличието на сърдечносъдов риск повече от ИТМ
Молекулярен механизъм може да стои в основата на прееклампсията
Колко пъти и кога е най-добре да се храним през летните горещини?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар