Шампионката на България - Александра Фейгин, получи квота за Олимпийските игри и така е напът за втори път да представлява България на най-голямото спортно състезание на планета. 22-годишната българка завърши на 21-во място при жените на Световното първенство по фигурно пързаляне в Бостън.
Фейгин събра сбор от 158.55 точки, след като беше 18-а в кратката и 21-а във волната програма в шестото си участие на Световно. Дамата е 15-ият ни сънародник, който е с квота за Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина Д'Ампецо надпреварата ще се проведе през февруари 2026, а тя се състезава за България и на Пекин 2022.
За волната си програма Фейгин беше оценена с 101.33 точки (54.50 за технически елементи и 46.83 за компоненти на програмата). Тя представи композицията си много добре под ръководството на треньорите Андрей Лутай и Ина Лутай, както и при хореограф номер 1 в света за 2024 година Беноа Ришо.
Световната титла завоюва представителката на домакините Алиса Лю с 222.97 точки. През април 2022-а тя обяви, че прекратява кариерата си, но този сезон се завърна на леда за най-големия успех в кариерата си. 19-годишната Лю има бронзов медал от Световното през 2022-ра във Франция. | БГНЕС








Екшънът с кацналия в Бургас самолет е заради фалшив сигнал за отвличане
Храната изяжда семейния бюджет: Българите харчат 30% от дохода си за трапезата
ТИР-овете деформират нагорещения асфалт, шофьорите им се гневят, че ги спират от движение
Феран Родригес, работил по Соник и Доналд Дък, идва на Aniventure Comic Con
Икономист за бюджета: Можеше да е по-смел
Тежък инцидент край Ахелой, надуваем диван се заби в скали
Али Юзеир ще се изправи срещу Джошуа Акингбаде на SENSHI 32 Grand Prix
21 ключови факта за новото BMW X5
Швед направи 16-цилиндров двигател от четири мотора Volvo
Как се раждат безшумните гуми
Защо изчезнаха красивите емблеми от предния капак
Жулиен Риков преди SENSHI 32: Елате да подкрепите българските бойци! (ВИДЕО)
Дионтей Уайлдър или Джон Джоунс за финална битка на Усик?!?
Шариф Бен Мабрук преди SENSHI 32 Grand Prix: Само Господ може да ме спре
Али Юзеир търси нокаут в битката срещу Джошуа Акингбаде на SENSHI 32 Grand Prix
Мозъкът има древен „филтър“, който решава кое заслужава вниманието ни
Защо шумът на дъжда ни успокоява?
Инхибитори на комплемента – приложение при хемолиза и редки заболявания на имунната система
Възможен ключ към по-здравословно стареене се крие в клетъчните „електроцентрали“
Коментари
Напиши коментар06:02 | 9 апр 2025 г.
Напиши коментар