Владимир Зографски се класира на 14-о място в състезанието от Световната купа по ски скок в Закопане, Полша.
Българинът бе в отлична позиция да атакува място на подиума, но странно съдийско решение да му бъде позволено да скача точно в момент, в който вятърът бе в гърба му, го лиши от възможност да запише историческо класиране сред първите трима. Пострадал от съдийските решения бе и лидерът в Световната купа Домен Превц, който остана на 27-мо място, но никой друг във втория кръг на състезанието не скочи при по-лоши условия от Зографски.
Още в първия си скок българинът даде сериозна заявка за много добро класиране. В него той преодоля 134,5 метра и бе четвърти със 128,1 точки. Само на точка пред него бе Мануел Фетнер, който бе трети, а лидерът след първия скок Ян Хьорл бе на 6,3 точки преднина.
Във втория скок Зографски бе пуснат да скача при много неблагоприятни условия и в резултат на това той хостигна само 110 метра и остана едва на 14-ото място с 226,6 точки.
Победител в състезанието стана словенецът Анже Ланишек с 278,1 точки след опити от 138 и 137 метра. Втори е австриецът Хьорл с 264,8 точки след скокове от 144,5 и 135 метра. Сънародникът му Мануел Фетнер зае третото място с 262,7 точки, като той постигна 135,5 и 135 метра при двете си излизания на шанцата.
Следващите стартове в Световната купа са на 17 и 18 януари в Сапоро.







Нов документален филм на Bloomberg TV Bulgaria разкрива как електромобилите променят световната икономика
Даниел Наумов пренаписа историята на "Ботев" (Пд)
Фолклор срещу рок: "Дует от сърце" празнува 10 години с клубен концерт
Денков: Дори Борисов и Пеевски не са опитвали да ограничат така правата на опозицията
Има ли цензура и натиск върху опозицията? Отговорът на ПБ
ПБ ограничава правомощията на управителя на "Лукойл"
Българин и две румънки се издирват след срутване на сграда в Германия
Европа отново заобича Tesla
BMW 1-Series се връща към задното предаване
Peugeot изтегля над 600 000 коли по абсурдна причина
Танк с V12: Новият Mercedes S 680 Guard идва с максимална защита
Зехао Жанг за SENSHI Grand Prix: „Идвам в Европа, за да покажа високо ниво и зрелищни битки“
Максон Виние: С упоритост се готвя за SENSHI, това е огромна възможност за мен
Бачковският манастир отново става арена на кикбокса
Шампион отправи тежки критики към Усик
Предпочитанията към храна се оформят още в утробата на майката
Персонализирано лечение и по-прецизна диагностика бяха във фокуса на XIII Международна среща на Клуб „Млад онколог“
Защо високата температура временно влошава качеството на сперматозоидите?
Безплатни прегледи за гестационна хипертония организира "Майчин дом"
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар