Челси победи Куинс Парк Рейнджърс с 2:1 в двубой от десетия кръг на английската Висша лига, състоял се на стадион "Стамфорд бридж".

Челси тотално надигра своя противник, но се оттегли на почивка само с гол аванс, благодарение на прекрасното изпълнение на Оскар с външен фалц. След час игра КПР изравни при една от редките си акции, когато Чарли Остин реализира ефектно с пета, отклонявайки шут на Фер.

Четвърт час преди края на мача Еден Азар върна преднината на Челси, реализирайки отсъдената за нарушение срещу него дузпа.

Лидерът в първенството Челси събра 26 точки след осмата си победа от началото на сезона, докато КПР е предпоследен със седем пункта.

Домакините наложиха свиреп натиск още от първите секунди, но не успяваха да преодолеят защитната стена на опонента си. Едва след десетина минути Диего Коста чукна хитро с пета към Оскар, чийто удар мина покрай десния страничен стълб.

Сеск Фабрегас "хвърли" разкошен пас към Коста, който успя да се пребори в наказателното поле и да подаде вдясно към Вилиан. Неговото центриране бе засечено от Бранислав Иванович на близката греда, но кълбото не посети мрежата.

Куинс Парк Рейнджърс се нуждаеше от близо четвърт час, за да погледне напред. Хойлет центрира меко отляво към границата на малкия пеналт, където Чарли Остин надскочи Филипе Луис и би с глава, но над напречната греда.

Един от най-добрите на терена Сеск Фабрегас открадна топката в половината на съперника, напредна и отправи плътен удар към долния ляв ъгъл, но Робърт Грийн изби с върха на пръстите си.

Бе изминал половин час игра, когато Челси най-после проби бетона на противника. Фабрегас игра на двойно подаване с Коста и пусна вдясно към Оскар, който  откри резултата с феноменален диагонален удар с външен фалц.

Попадението не успокои момчетата на Жозе Моуриньо. Те продължиха да атакуват, а нов удар на Фабрегас профуча покрай вратата на градския съперник. После Дън подложи крака си при тупалка на Диего Коста, а Грийн не допусна да бъде изненадан от Вилиан.

След почивката гостите създадоха прилична атака, която премина през Остин, Фер и Юн, но последният игра с ръка в наказателното поле и акцията приключи. На отсрещната врата Азар не успя да засече острото центриране на Вилиан отдясно.

Диего Коста на два пъти достави топката за Филипе Луис, но защитникът първо нацели съперников футболист, а после шутира високо в трибуните.

В 62-та минута КПР изравни резултата при една от редките си атаки. Куртоа изби прострелното центриране отдясно на Варгас, след което влезлият като резерва Лерой Фер стреля във въздуха. Той не хвана топката по най-добрия начин, но тя попадна у Чарли Остин, който я отклони в мрежата с петичка.

"Сините" реагираха като ужилени и моментално се хвърлиха напред. Оскар шутира мощно, но покрай вратата. КПР обаче спретна страхотна контра, при която Тери отклони в корнер бомбения изстрел на Сандро.

Двайсетина минути преди края на редовното време Грийн отрази удара на Оскар от пряк свободен удар, а след изпълнението на корнера Азар шутира с всичка сила над напречната греда.

Възпитаниците на Хари Реднап сътвориха нова добра атака. Този път Юн подаде вдясно към Замора, който върна на Остин, но неговият изстрел не застраши пазената от Куртоа врата.

В 75-тата минута Варгас спъна Еден Азар в наказателното поле и реферът Майк Джоунс посочи бялата точка. Потърпевшият пое отговорността и реализира дузпата хладнокръвно, пращайки Грийн в другия ъгъл.

Влезлият като резерва Андре Шюрле провери реакцията на Грийн, но стражът изби с една ръка в корнер. След това Грийн се намеси блестящо и при удара с глава на Тери.

В последната минута на редовното време Варгас стреля от воле, но прати кълбото в трибуните.

Челси - Куинс Парк Рейнджърс  2:1

1:0  Оскар - 32'

1:1  Чарли Остин - 62'

2:1  Еден Азар - 76', дузпа

Челси: Куртоа, Иванович, Кейхил, Тери, Филипе Луис, Матич, Фабрегас, Вилиан (Дрогба - 64'), Оскар, Азар (Рамирес - 93'), Коста (Шюрле - 78')

КПР: Грийн, Дън, Колкъл, Исла, Юн, Хенри, Сандро, Варгас, Фер (Траоре - 84'), Хойлет (Замора - 60'), Остин