Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо остана много доволен от това, че тимът му се справи с липсата на Диего Коста.
Испанският нападател прави невероятен сезон откакто дойде на "Стамфорд Бридж" през лятото и се разписва в почти всеки мач.
Той обаче получи пети жълт картон през уикенда и бе наказан за дербито с Тотнъм. Въпреки това сините победиха с 3:0 с голове на Еден Азар, Дидие Дрогба и Лоик Реми.
"Да, разбира се, че сме много доволни от победата. Особено защото играхме срещу много добър отбор", коментира Моуриньо непосредствено след мача.
"И те го показаха през някои периоди от мача. Те започнаха по-добре от нас и можеха, дори трябваше да вкарат преди нас. Но след това нашият отбор бе по-стабилен и уверен и контролирахме мача".
"През второто полувреме им дадохме инициативата. Но не като първото полувреме, когато тяхната мощ наложи доминацията им. През второто полувреме ние им дадохме топката, дадохме им инициативата и ги контраатакувахме".
Жозе Моуриньо бе принуден да направи една единствена смяна, заради наказанието на Диего Коста. Преди това той бе пуснал един и същи състав в три поредни мача и вероятно щеше да го направи и сега.
"Усещам играчите. Мога да разбера кога те имат нужда от почивка. Очевидно декември е много труден месец и е невъзможно футболистите да играят във всеки мач в този месец. И рано или късно, особено късно натрупването на мачове ще дойде. Ще трябва да сменя някои играчи".
"Но в този момент Диего трябваше да почине заради жълти картони, срещу Нюкасъл Матич трябва да почива заради жълти картони. Така че без аз да решавам, почивката идва.
По-късно на пресконференцията португалецът добави.
"Имаме нужда от Диего Коста, но манталитетът ни бе правилен. Ако ни липсва играч, не плачем заради това. Даваме увереност на другите играчи и те отговарят по най-добрия начин".
"Очевидно Дрогба се справи много добре, Реми също. Но предпочитам да говоря за отбора. Справяме се добре, постигаме добри резултати, но трябва да гледаме мач за мач".
"Гари Кейхил е добре, няма сътресение и няма нужда от специална грижа. Просто малко се страхуваше да играе с глава. Беше добра възможност за Курт Зума. Днес бе истински тест за него и съм много доволен от развитието му откакто пристигна. Той ще е голям играч за Челси за дълги години".








Жилищният пазар в Северна Гърция продължава да поскъпва
От детските уроци до сцената: Димитър Атанасов, Христо Младенов и Анима разказват за пътя си в музиката
Йотова поздрави Тръмп по случай 250 години от независимостта на САЩ
"Стига да няма недостиг на бира“: Руснаците борят бензиновата криза с мемета СНИМКИ
Президентът Йотова поздрави Тръмп и американския народ за празника
2,6 по Рихтер е усетено в Разград тази нощ
Алтернативата на пластмасата е безвредна за здравето
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
Медицинският Mercedes C 32 AMG отбелязва юбилей
Ferrari 550 с атмосферен V12 се завръща в нов вариант
Влогър изкупи 200 изоставени коли наведнъж
Гриша Ганчев заплаши Станка Златева със съд
Посрещнаха с хляб и сол медалистите ни в джудото
Джордан Бъроуз дебютира в RAF срещу Шон Брейди
Уилям Скъл се завърна на победния път с успех в Германия
Нискокалоричната диета може да помогне при заболявания на венците
Инфекциозни гастроентерити в детска възраст през лятото
Заболявания, които се подобряват от топлото време
Клинавче — народен лек за кръвно налягане и черен дроб
Коментари
Напиши коментар13:33 | 4 дек 2014 г.
Напиши коментар