Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо остана със смесени чувства след равенството 1:1 като гост на Ливърпул в първия полуфинален мач за купата на Лигата.

"Мърсисайдци" доминираха, но не можаха да си вкарат положенията, а веднъж и Стивън Джерард удари греда. Преди това Еден Азар откри от дузпа, а Рахим Стърлинг изравни със солова акция през второто полувреме.

След мача Моуриньо похвали представянето в защита, но остана недоволен от пропуснатите шансове да бъде вкаран втори гол на контраатака.

"Емоциите ми са точно като след равенство - не съм радостен като след победа, не съм тъжен като след загуба",анализира Моуриньо.

"Очевидно Ливърпул не заслужаваше да загуби, но аз съм разочарован, защото имахме много ситуации, в които отнемахме топката и бяхме изправени пред тактическа система с трима защитници, с много пространства за контраатака".

"Еден, Вилиан и Диего бяха в страхотни условия да атакуват пространствата, но пропуснахме толкова много пасове. Отнемахме топката и след това я губехме, точно обратното на това, което стана срещу Суонзи. Тогава отнемахме топката и правехме правилния пас, точният избор".

"Днес се представихме фантастично в защита, всички бяха отдадени и добре организирани, отнемахме топката срещу добри играчи, бързи играчи. Но след това не бяхме ефикасни при транзицията. И да вкараме само един гол ме разочарова".

"Да играеш тук на Анфийлд е трудно, защото самият стадион играе. Хората тук не идват на стадиона, за да гледат футбол. Те идват, за да играят по своя начин. Те не могат да ритат топката, защото са на трибуните, но въпреки това те идват, за да участват".

"Така че да си тръгнем от тук, превръщайки полуфинал от два мача в полуфинал от един мач на "Стамфорд Бридж", е много по-добре за нас и ние сме много щастливи".

"Головете далеч от дома не са важни. Така че 0-0 не е добре за нас, а 2-2 не е добре за Ливърпул. Ние трябва да спечелим, те трябва да спечелят".