Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо защити полузащитника Сеск Фабрегас от критиците. Както е известно, испанецът записа 15 асистенции в първите 21 шампионатни мача, но има само едно голове подаване за последните 13 мача във всички турнири.

"Мисля, че той играе прекрасно за нас. Никога не съм се съмнявал колко важен играч е Сеск Фабрегас за нашия отбор", започна своя коментар Моуриньо.

"Когато някои хора пишат, че Фабрегас е свалил нивото си заради по-малкото асистенции, те трябва да знаят, че броят на асистенциите му е по-малък, защото хората, на които подава не вкарват."

Португалецът удари рамо и на Неманя Матич, при който се забелязва спад във формата.

"Що се отнася до Матич, той беше наказан, а после се контузи, докато празнуваше спечелването на Кепитъл Уан Къп. И когато се върна не беше в най-доброто си състояние."

"Той отсъстваше две или три седмици, затова има нужда от време. Винаги съм смятал, че стабилността е много важна за отбора. Април не е месецът, в който правиш големи промени в състава."

"Ние имаме силни личности в състава. Опитваме се да преодоляваме трудностите, които имаме по време на целия сезон. Ние сме готови за всичко, но най-трудно е на тези зад нас в класирането."

"Защото ако не направят равенство и загубят точки, тогава ще си имат неприятности. Те трябва да печелят всеки мач, така че на останалите им е по-трудно, отколкото на нас", допълни Специалния.