Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо смята, че футболистите трябва да вземат пример от тенисистите по отношение на психическата устойчивост.

Още по темата

 

"Аз наистина много харесвам тениса, обичам този спорт. Изпитвам специален респект към тенисистите, защото не е достатъчно да са физически и технически на висота", сподели Моуриньо.

"Може би най-важното нещо при тях е да бъдат силни психически. В индивидуалния спорт е много по-трудно, отколкото в колективния."

"Един мъж или една жена са изцяло зависими от себе си на корта. техният успех, или тяхното поражение, зависи само от тях."

"Капацитетът със справянето на това огромно напрежение е нещото, което се опитвам да науча от тях и да го приложа в моята професия и спорт", добави Специалния.