Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо увери, че разногласията му със собственика Роман Абрамович са изчистени и отборът е готов за защитата на титлата си във Висшата лига.
При първия си престой в Лондон Специалния спечели две титли, но след това идеите му за развитието на отбора се разминаха с тези на Абрамович и това му коства поста през септември 2007 година.
Португалецът се завърна на "Стамфорд Бридж" преди две години, като Челси завърши трети в първия му сезон, а през миналата кампания спечели титлата.
"При първия ми период личните ми отношения с Абрамович бяха много добри, но в професионално отношение имахме разминавания по някои въпроси. Сега нямаме този проблем. Когато напуснах Мадрид и се завърнах тук, господин Абрамович поиска от мен да се боря за трофеи", каза Моуриньо, цитиран от Скай Спортс.
Челси ще опита да стане първият отбор след Манчестър Юнайтед през 2009 година, който защитава титлата си.
"Топ 5 си е топ 5. Защо отбор като Тотнъм да не се намеси в борбата за титлата? Но в края историята и инвестициите ще изиграят своята роля. Челси има 4 титли в последното десетилетие, Арсенал е фантастичен клуб със страхотни играчи. Ливърпул направи много инвестиции това лято. Ман Сити има две титли в последните 4-5 години. Тук е и Ман Юнайтед с всичко – историята, играчите, инвестициите", направи разбор на претендентите за титлата Моуриньо.
Челси започва защитата на титлата у дома срещу Суонси в събота.







Жена наби и души мъжа си в София
"Спаси София": ПП-ДБ предлагат двойно по-скъпо паркиране без истинска реформа
Вълчев: Ще се стремим към 25% скок на заплатите в образованието
Търговци готвят вapиaнт зa пo-eĸcпeдитивeн внoc на горива oт тpeти cтpaни
Израелски министър нарече избрания кмет на Ню Йорк поддръжник на "Хамас"
Помелият шест коли Филип Маркулиев излиза от ареста срещу 5 бона
Toyota може да използва новия си V8 и за LandCruiser 300
Защо всеки автомобил трябва да притежава системи за мониторинг на водача
Аudi залага всичко на два големи SUV и най-евтиния си електромобил
Как остаряват батериите на plug-in хибридите
30-ти Кумите Уикенд в Швейцария – Незабравима среща с легенда на Киокушин
Али Абделазиз: „Царукян ще измъчва и пребиe Дан Хукър“
Клавиатурни воини: Издание 2025
Треньорът на Майкъл Моралес: Победата на UFC 322 може да ни изведе до елиминационен бой за титлата
УМБАЛ „Лозенец“ стартира кампанията „Мовембър 2025“ в подкрепа на мъжкото здраве
Само 40% от българите водят здравословен начин на живот, показва голямо здравно проучване
Какво е наследствена непоносимост към фруктоза?
Какви ползи ни носи райската ябълка?
Коментари
Напиши коментар23:16 | 4 авг 2015 г.
17:38 | 4 авг 2015 г.
16:50 | 4 авг 2015 г.
15:46 | 4 авг 2015 г.
15:34 | 4 авг 2015 г.
15:08 | 4 авг 2015 г.
Напиши коментар