Английският шампион Челси се класира на 1/4-финалите за ФА Къп, след като на своя стадион разби с 5:1 резервите на Манчестър Сити.

Домакините през цялото време имаха надмощие, а головете вкараха Диего Коста, Вилиан, Гари Кейхил, Еден Азар, който се отчете и с две асистенции и Бертранд Траоре. Точен за "гражданите" пък бе дебютантът Давид Фаупала, разписвайки се в 37-ата минута за 1:1.

Мениджърът на домакините Гуус Хидинк заложи на всичките си титуляри, въпреки изморителния мач с ПСЖ от седмицата в Шампионска лига, загубен с 1:2.

Мануел Пелегрини обаче предприе различен подход, тъй като в сряда отборът му играе в най-силния европейски клубен турнир с Динамо Киев. Чилиецът пусна на терена петима играчи от тима до 21 години – Тосин Адарабийо, Алейкс Гарсия, Ману Гарсия, Фаупала и Берсант Селина и това повлия на представянето на Сити.

Пред гостите се откри голова възможност още във 2-ата минута, когато Фаупала се озова на чиста позиция и стреля, но Тибо Куртоа показа класа и спаси. Челси отговори в 13-ата минута, когато Педро беше изведен сам срещу вратаря и шутира в далечния ъгъл, но страничната греда спаси гостите.

Четири минути по-късно Сеск Фабрегас с чудесен пас изведе Диего Коста, но няколко защитници на "гражданите" успяха да блокират нападателя в наказателното поле. Лондончани продължиха да натискат и в 22-ата минута Фабрегас получи пред пеналта, завъртя се и веднага отправи удар, но Вили Кабайеро беше на мястото си и спаси.

В следващите минути домакините имаха тотално надмощие в средата на терена, но не успяваха да го оползотворят. След малко повече от половин час игра Ихеаначо стреля отдалеч фронтално срещу вратата, но в аут.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/GIXyJMJOo_c" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Така се стигна до 35-ата минута, когато логичното се случи и Челси поведе. Фабрегас и Азар комбинираха чудесно помежду си, след което белгийският национал центрира във вратарското поле, където Коста с летящ плонж с глава откри резултата – 1:0!

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/peoqZK8mru0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Преднината на столичани обаче не се запази дълго и след 120 секунди равенството беше възстановено. Ихеаначо и Фаупала направиха двойно подаване, при което дебютантът за Сити получи топката точно пред вратата, откъдето нямаше как да сбърка – 1:1! "Сините" можеха да възстановят аванса си в 40-ата минута, когато Фабрегас намери Педро на метри пред вратата, нападателят засече с коляно, но Кабайеро показа блестяща класа и спаси.

<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/n8lNcXq87B4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Веднага след подновяването на играта Челси все пак поведе. Вилиан напредна и подаде към Азар, който му върна жеста с пас в коридор, след което бразилецът с изстрел по земя в далечния ъгъл се разписа за 2:1! В 53-ата минута Гари Кейхил сложи точка на спора. След продължителна атака, защитникът получи пред наказателното поле и с удар от воле беше точен за 3:1!

<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/j_NpzL4Ttjk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

В 67-ата минута Демикелис извърши нарушение точно пред наказателното поле. Зад топката застана Азар, който с шут в долния ляв ъгъл вкара първия си гол от началото на сезона на "Стамфорд Бридж". 15 минути преди края и Оскар можеше да запише името си сред голмайсторите, но изпусна дузпа. Той стреля по въздуха до дясната греда, но Кабайеро спаси.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Gw-NUPUd4ws" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

До края резервата Траоре нацели гредата след пас на Азар, а Куртоа спаси страхотен шут на Александър Коларов. В 90-ата минута Оскар центрира в наказателното поле, Коларов не успя да се справи с Траоре, който оформи крайния резултат 5:1 за Челси!

Челси – Манчестър Сити 5:1

1:0 Коста (35)
1:1 Фаупала (37)
2:1 Вилиан (48)
3:1 Кейхил (53)