Челси се класира с лекота за 4-тия кръг на турнира за Купата на Лигата в Англия след категоричен успех с 5:1 у дома над Нотингам. Антонио Конте бе пуснал експериментален състав, като голямата новина бе титулярното място на Еден Азар.

Бразилецът Кенеди даде аванс на “сините” в 12-та минута, а до края на полувремето белгийците Миши Батшуай и Чарли Мусонда направиха резултата 3:0. След почивката Батшиай вкара второто си попадение в срещата, отново след асистенция на Азар, а в края оформи хеттрика си с голяма доза късмет. В добавеното време на срещата Дарикуа вкара почетното попадение за гостите.

Челси реши нещата още през първото полувреме. В 12-та минута Кенеди засече от въздуха центриране на Антонио Рюдигер от дясното крило. Младокът много технично насочи топката с левия крак в близкия ъгъл за 1:0. Само шест минути по-късно Еден Азар получи прекалено много пространство пред наказателното поле и пусна хитър пас към Батшуай. Нападателят сам срещу вратаря на гостите нямаше как да сбърка - 2:0.

В 39-та минута Мусонда направи 3:0. Халфът бе намерен от Сеск Фабрегас в наказателното поле и с хубав удар по диагонала вкара третото попадение за Челси. Малко преди това Доуел от града на Робин Хууд нацели гредата след прекрасно изпълнение на свободен удар.

Много рано през втората част лондончани решиха всичко. Азар остана сам срещу Хендерсън, но вместо да вкара сам топката подаде на Батшуай, който само това чакаше. Нападателят вкара второто си попадение в срещата и четвърто за Челси.

Батшуай оформи хеттрика си в 85-та минута след голяма доза късмет. След поредното прекрасно дълго подаване на Рюдигер топката попадна на силния ляв крак на Кенеди, който с мощен удар разтресе горната греда. Батшуай стоеше на метри от вратата и топката се отклони в тялото му, след което влезе в мрежата на Хендерсън за пети път.

В добавеното време на срещата резервата Дарикуа вкара почетно попадение за гостите, след като се възползва от разбъркване в наказателното поле на Челси и с хубав удар с левия крак не остави шансове на Кабайеро.

Челси - Нотингам 5:1

1:0 Кенеди 12’

2:0 Миши Батшуай 18’

3:0 Чарли Мусонда 39’

4:0 Миши Батшуай 52’

5:0 Миши Батшуай 85'

5:1 Дарикуа 90+2'

Челси: Кабайеро, Кейхил, Кристиансен (71 - Кларк-Салтър), Рюдигер, Кенеди, Бакайоко, Фабрегас (56 - Ампаду), Дзапакоста (76 - Стърлинг), Мусонда, Азар, Батшуай

Нотингам: Хендерсън, Мансиен, Хобс, Уоръл, Фокс (59 - Дарикуа), Доуел (74 - Клъф), Осбърн, Бухалакис, Лихай, Уолкър (65 - Бреретън), Къмингс

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/OzRcHfTcA_I" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>