Челси се класира за полуфиналите на Купата на Лигата на Англия, след като победи с 2:1 Борнемут.

Здрави единоборства белязаха срещата на "Стамфорд Бридж", като футболистите на мениджъра Антонио Конте се оказаха по-съобразителни и стигнаха до победата по драматичен начин в края на мача.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Zh62D3sb8uQ" frameborder="0" gesture="media" allow="encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна по идеален начин за домакините и те поведоха в резултата още в 13-ата минута. След великолепна комбинация топката попадна в Сеск Фабрегас, който заобиколи вратаря и изпрати идеален пас към Вилиан, който имаше лесната задача да прати топката в опразнената врата.

Гостите се опитаха да отвърнат на удара и започнаха да владеят малко повече топката. В 24-ата минута Джордон Айби се измъкна покрай защитата с лекота и достигна до добра позиция пред вратата. Футболистът отправи силе изстрел, опитвайки се да преодолее вратаря, но не успя, тъй като топката мина покрай дясната греда.

Три минути по-късно Миши Бачуаи се възползва от свободно пространство в наказателното поле и шутира, но ударът беше блокиран от защитник, който се хвърли по геройски начин на шпагат. Секунди след това вратарят Артур Боруц заслужи аплодисментите на публиката спирайки удар отблизо на Вилиан с великолепно спасяване.

В 41-ата минута Кенеди проби опасно през средата на терена и отправи изтрел към вратата от границата на наказателното поле, но топката премина твърде встрани от дясната греда. Така първото полувреме приключи без повече голове.

През втората част Борнемут продължи с опитите да отбележат гол, но стабилната защита на Челси безпроблемно се справяше с атаките на гостите.

Очевидно вдъхновеният и много мотивиран в този мач Райън Фрейзър за пореден път показа голямо желание да се разпише. Футболистът успя да се освободи за миг от организираната защита на "сините" и шутира от ръба на наказателното поле, но не уцели никак добре топката и я прати много встрани от дясната греда.

В следващите минути двата обора играеха равностойно, като твърдите единоборства преобладаваха на терена.

В 78-ата минута пореден опит от границата на наказателното поле излезе в аут. Джордон Айби изпробва късмета си, но топката прелетя покрай лявата греда.

В 90-ата минута резултатът стана 1:1. Дан Гослинг засече подаване в наказателното поле и отправи топката в десния ъгъл на вратата.

Минута по-късно драмата бе пълна, след като Алваро Мората получи прекрасно подаване и отбеляза гол, намирайки вратата с майсторски завършващ удар.

Челси - Борнемут 2:1

Голмайстори: Вилиан (13), Дан Гослинг (90), Алваро Мората (90+1)

Челси: Кабайеро, Рюдигер, Ампаду, Кейхил, Запакоста, Дринкуотър, Фабрегас, Кенеди, Вилиян (Азар 61'), Педро (Бакайоко 62'), Бачуаи, Франсис (Мората 73')
Мениджър: Антонио Конте

Борнемут: Боруц, Смит, Франсис, С. Кук, Симпсън, Сърман, Мусе (Уилсън 71'), Гослинг, Артър (Л. Кук 74'), Фрейзър, Дефо (Айби 17')
Мениджър: Еди Хау