Челси започна с убедителна игра и победа като гост на ПАОК в Солун участието си в Лига Европа този сезон. Наставникът на „сините“ Маурицио Сари пусна много силен състав, с което си пролича, че англичаните приемат сериозно двубоя. А играта на Челси бе доста убедителна, като победата с 1:0 бе най-малкото, с което англичаните си тръгнаха от стадион „Тумба“.

Единственият гол вкара Вилиам още в 7-та минута, а нападателят Алваро Мората се скъса да пропуска. В другия двубой от Група L БАТЕ Борисов победи с 2:0 като гост МОЛ Види. В следващия кръг на 4 октомври Челси приема МОЛ Види, а ПАОК гостува в Беларус.

Двубоят започна по перфектен начин за Челси, след като още в 7-та минута Вилиан смълча трибуните на „Тумба“. Бразилецът завърши по перфектен начин бърза атака, след като бе изведен от Рос Баркли. Алваро Мората можеше да реши всичко още в 19-та минута, но стреля неточно по диагонала.

Испанският нападател се отчете с още поне три пропуска до полувремето, а Педро Родригес също можеше да отбележи, след като бе останал сам срещу вратаря на домакините в 38-та минута.

Виалин бе близо до втори гол в началото на втората част. При идентична ситуация от попадението си обаче този път бразилецът не успя да реализира. По-добрата игра на Челси продължи и в 62-та минута Маркос Алонсо изпробва Пасхалакис с далечен удар, но стражът на гърците парира. Десет минути по-късно пред Педро се откри нов шанс, но и тук Пасхалакис успя да избие.

Най-доброто положение за ПАОК се откри пред резервата Амр Варда, чийто удар в 81-та минута бе отразен от най-скъпия вратар в света Кепа Арисабалага. В добавеното време на срещата Оливие Жиру стреля над гредата от свободен удар, който бе отсъден за нарушение срещу Педро. Испанецът напусна терена с контузия и най-вероятно фрактура в ръката.

ПАОК – Челси 0:1

0:1 Вилиан 7‘

ПАОК: Пасхалакис, Виейриня, Хачериди, Варела, Тоска, Вернблуум, Маурисио, Шахов (69 – Прийович), Ел Кадури, Жаба (82 – Бисесвар), Пелкас (62 – Варда)

Челси: Арисабалага, Дзапакоста, Рюдигер, Кристенсен, Алонсо (65 – Аспиликуета), Жоржиньо (65 – Фабрегас), Канте, Баркли, Педро, Вилиан, Мората (81 – Жиру)