Челси постигна победа с 3:0 при гостуването си на Саутхямптън и така продължава с добрите резултати във Висшата лига.

Срещата между двата тима бе от 8-ия кръг, а след спечелените три точки "сините" временно окупираха върха с актив от 20 точки.

Азар даде аванс на тима от Лондон в 30-ата минута и за пореден път загатна, че се намира във формата на живота си.

Второто попадение за тима на Маурицио Сари бе дело на Баркли, който се разписа в 57-ата минута на двубоя. Алваро Мората пък се разписа в 93-ата минута.

Срещата започна отлично за лондончани и те натиснаха тима на домакините още от самото начало. Още в 8-ата минута Азар отправи удар, който бе блокиран, а след това топката достигна до краката на Вилиан, който нацели напречната греда.

В следващите минути лондончани продължиха да имат предимство във владеенето на топката, а около 20-ата минута все пак и "светците" създадоха нещо интересно и Габиадини отправи нелош удар, който обаче бе уловен от Кепа.

В 26-ата минута Ингс пропусна да изведе домакините напред в резултата. От воле и от страхотна позиция в наказателното поле обаче той не успя да нацели вратата и би над напречната греда.

Четири минути по-късно Азар откри за лондончани. Белгиецът бе изведен от Баркли на чудесна позиция и реализира седмото си попадение от началото на сезона.

До почивката лондончани натиснаха здраво своя противник, но не стигнаха до повече попадения.

Второто полувреме започна добре за Челси и в 57-ата минута Баркли удвои аванса на тима си и на практика предреши крайния изход на мача.

Халфът засече центриране на Жиру и вкара топката в мрежата.

През следващите минути и двата тима имаха своите възможности. В 80-ата минута Редмънд отправи фантастичен удар, а след намесата на Кепа топката се отби от напречната греда.

Точно минута след това останал сам срещу вратаря Мората не успя да вкара след кошмарно изпълнение.

В 93-ата минута Мората бе намерен сам срещу вратаря от Азар и този път успя да вкара, след като пусна топката покрай противниковия страж.

САУТХЯМПТЪН - ЧЕЛСИ 0:3