Челси се измъчи, но надви Дарби Каунти с 3:2, за да стигне до 1/4финалите на турнира за Купата на Лигата.

Гостите, водени от легендата на Сините Франк Лампард, играха много силно, но нямаха късмет, тъй като си вкараха два автогола, което се оказа решаващо.

Мачът бе крайно интересен и изпълнен със събития, особено до почивката, когато паднаха всички попадения. След нея Овните можеха и да изравнят, но пропуснаха добрите ситуации, които имаха.

В състава на Челси очаквано имаше цели 8 промени, като единствено Канте, Уилиан и Мората запазиха местата си. В същото време в единайсеторката на Франк Лампард нямаше нито една разлика от равенството срещу Мидълзбро през уикенда.

Феновете на „Стамфорд Бридж” посрещнаха доскорошния си любимец с бурни аплодисменти, след което съвсем очаквано видяха, как Сините установиха контрол върху събитията на терена и в 5-ата минута поведоха.

Дзапакоста центрира по земя отдясно, а Фикайо Томори, който играе под наем в Дарби именно от лондончани, опита да изчисти. Той обаче не уцели топката с левия си крак, тя рикошира в десния му, за да се търкули в обратния ъгъл.

Радостта на домакините обаче бе кратка. Грешка в средата на терена позволи на Хъдълстоун да отнеме, след което напредна и изведе вляво Джак Мариът, който с прецизен изстрел възстанов равенството в 9-ата минута.

Попадението донесе самочувствие на Овните, които в 17-ата минута пропуснаха страхотен шанс. Мартин Уогхорн бе изведен сам срещу Кабайеро, но точни преди да стреля загуби равновесие и отправи твърде слаб удар, който не затрудни стража на домакините.

В 21-ата минута обаче, късметът отново се усмихна на Челси. Този път Ричарт Киоу отклони подаване на Дзапакоста в своята врата и така след втори автогол домакините отново поведоха.

Отново обаче Дарби съумя да изравни. Този път друг преотстъпен играч при Овните от Челси – Мейсън Маунт се измъкна отляво и подаде пред вратата, където Мартин Уогхорн нямаше как да пропусне.

Последваха малко по-спокойни минути преди в 41-ата Челси пак да поведе, този път след собствен гол. Гостите претендираха за нарушение край тъчлинията, което не бе отсъдено, след това домакините разиграха, топката се оказа на пътя на Сеск Фебрегас, испанецът стреля и след лек рикошет Томори се стигна до 3:2.

След почивката домакините продължиха да имат инициативата, но добрите положения липсваха. В 60-ата минута Кейхил засече с глава, но Карсън спаси. Последва ситуация и пред гостите, като Мериът стреля силно, но Кабайеро успя да спаси.

В 80-ата минута Мората накана Карсън да прави ново спасяване, след което дойде ред и на Кабайеро да се намесва и то на два пъти. Първо Киоу бе изведен на чиста позиция сам срещу вратаря, пусна топката покрай него, но стражът успя да реагира. Секунди по-късно той се справи и с удар на Маунт.

В 89-ата минута съдбата окончателно обърна гръб на Овните. Тогава Дейвид Нюджънт бе изведен зад защитата, стреля по диагонала, но топката рикошира в гредата, а след това попадна в ръцете на Кабайеро и в крайна сметка Челси продължи напред в турнира.

Челси – Дарби Каунти 3:2

1:0 Томори 5 автогол