Челси се класира за 1/2-финалите на Купата на Лигата, след като постигна много трудна победа с 1:0 над Борнемут.

Успехът за лондончани донесе голямата звезда Еден Азар, който се появи като резерва. Белгийският национал взриви трибуните на "Стамфорд Бридж" с гол в 84-ата минута.

Така "сините" се присъединиха към компанията на настоящия носител на трофея Манчестър Сити, Бъртън и Тотнъм, който изхвърли големия съперник Арсенал след успех на "Емиратс".

Маурицио Сари заложи на голяма част от резервите си. От 1-ата минута започнаха Андреас Кристенсен, Сеск Фабрегас, Рос Баркли, Рубен Лофтъс-Чийк и Оливие Жиру. На скамейката останаха Еден Азар, Педро и Нголо Канте.

Джошуа Кинг също беше пейката за Борнемут, а в атака до звездата Калъм Уилсън статрира Лис Мусе, който през този сезон има 1 гол във всички турнир, но точно в този турнир – при 3:0 над МК Донс.

Челси създаде опасно положение още в 7-ата минута. Тогава Рубен Лофтъс-Чийк намери Рос Баркли, който стреля от дистанция. Топката летеше точно до дясната греда, но Артур Боруц с чудесна намеса с една ръка изби.

След четвърт час игра Емерсон с пас по земя намери Оливие Жиру, който пробва техничен удар с пета, но без особен успех. Гостите веднага организираха контра, при която Лис Мусе действа самостоятелно и намери спринтиращия Калъм Уилсън. Той шутира към далечния ъгъл, но сантиметри го разделиха от гола.

След малко повече от половин час игра Лофтъс-Чийк с чудесен пас изведе Вилиан по лявото крило. Бразилецът се отскубна сам срещу Боруц, но отново вратарят се оказа последна преграда пред гола. После Джордън Айб проби и намери Лис Мусе. Нападателят отправи изстрел, но Кепа Арисабалага с чудесна намеса изби.

След почивката двата отбора внимаваха повече да не получат гол и интересните положения намаляха. Най-напеченият момент беше в 55-ата минута, когато Лофтъс-Чийк стреля от границата на наказателното поле, но гредата спаси Борнемут.

Това накара Маурицио Сари да пусне на терена Педро и Еден Азар, като вратарят на "черешките" спаси и удар на белгийската звезда в 77-ата минута. И 7 минути по-късно крепостта на Борнемут рухна. Педро получи пас в наказателното поле, забави се, но с рикошет топката стигна до Азар. И той с мощен удар от движение донесе трудния успех за Челси!

До края Емерсон можеше да вкара нов гол за Челси, но като по чудо не преодоля Боруц. В 96-ата минута гостите спечелиха фаул, вратарят също се включи в атака и лондончани оцеляха след страхотна суматоха, при която имаше няколко блокирани удара към Боруц.

Челси – Борнемут 1:0

Голмайстор: 1:0 Азар (84)

Челси: Кепа, Емерсон, Кристенсен (81-Луис), Рюдигер, Аспиликуета, Ковачич, Фабрегас, Баркли (60-Азар), Вилиан (56-Педро), Лофтъс-Чийк, Жиру
Мениджър: Маурицио Сари

Борнемут: Боруц, Куук, Симпсън, Даниелс, Станислас (63-Фрейзър), Бруукс, Аке, Рико, Айб (88-Дефо), Уилсън, Мусе (73-Кинг)
Мениджър: Еди Хау