Челси даде глътка въздух на мениджъра си Маурицио Сари, след като победи Малмьо с 3:0 и стигна 1/8финалите в Лига Европа с общ резултат 5:1.

Успехът не дойде чак толкова лесно, като головете паднаха след почивката, но след първия всичко бе ясно, а и гостите останаха с човек по-малко. Италианецът обаче ще може да бъде малко по-спокоен поне до неделя.

Съвсем очаквано Сари направи промени в състава си, като мислеше и за предстоящия финал срещу Манчестър Сити за Купата на Лигата и Еден Азар, Давид Луис и Гонсало Игуаин останаха на пейката.

Началото не бе особено обнадеждаващо за домакините, които започнаха тромаво и в 7-ата минута Ковачич подари топката на Антонсон, но Канте го покри. Секунди по-късно Сините контраатакуваха и Жиру стреля опасно с глава, но покрай вратата.

Шведите действаха агресивно и Траустасон опита късмета си, но му липсваше прецизност. В 13-ата минута Розенберг финтира Рюдигер и стреля, но неточно.

Лондончани определено действаха припряно и им липсваше класа в предни позиции. Рос Баркли също стреля, но в ръцете на Далин. Към края на първата част Челси все пак се активизира.

В 33-ата минута Аспиликуета бе много близо до попадение, но Далин някак си спаси удара му. След това Баркли отново бе точен, но разстоянието бе голямо и за Далин нямаше проблеми.

В крайна сметка първото полувреме завърши без голове, но след почивката домакините взеха своето. Пробивът стана факт в 55-ата минута минута при контраатака.

Канте превзе голяма част от терена, след което подаде вляво към Уилиан. Бразилецът пусна в центъра към Оливие Жиру, който с прецизен изстрел реализира гола на  успокоението. Така французинът се разписа при 5-и пореден мач в надпреварата.

Последваха малко по-спокойни минути, в които обаче бе ясно, че гостите от Швеция явно загубиха надежда, че могат да постигнат нещо в мача. В 73-ата минута всичко за тях приключи, след като Бенгстон бе изгонен за втори жълт картон.

Секунди след това Рос Баркли превърна свободния удар в гол, след като стреля по великолепен начин над стената и също както и Жиру вкара и във втория мач срещу Малмьо.

В 84-ата минута бе ред и на младока Калъм Хъдзън-Одой да се разпише. Попадението бе изработено от Уилиан, който даде отличен диагонален пас към Хъдзън-Одой, който използва свободното пространство, напредна и прати топката в далечния ъгъл.

Челси – Малмьо 3:0 (общ резултат 5:1)