Челси победи с 4:3 втородивизионния Рединг в контролна среща, играна на "Мадейски Стейдиъм".

В герой за "сините" се превърна младият плеймейкър Мейсън Маунт, който се появи в игра след почивката и на бърза ръка отбеляза два гола. По този начин Маунт увеличи общия си брой голове за клуба през лятото на три.

Рединг откри резултата чрез Джошуа Барет в 13-ата минута, но до почивката играчите на Франк Лампард направиха обрат чрез Рос Баркли и Кенеди.

След подновяването на играта Майкъл Морисън изравни, но Маунт отговори с 2 гола в рамките на 180 секунди, като по този начин изведе Челси напред с 4:2.

До края Рединг върна още един гол чрез Сам Балдок, но "кралските поданици" не успяха да стигнат до нещо повече.

Челси ще изиграе още две контроли до края на лятната си подготовка - срещу австрийския Залцбург на 31 юли и срещу германския Борусия Мьонхенгладбах на 3 август.