Челси постигна лесна разгромна победа на негостоприемния "Молиню" при визитата си на Уулвърхямптън с 5:2 в среща от 5-ия кръг на английската Висша лига.

Сензацията в състава на "сините" Тами Ейбрахам вкара хеттрик гола и отново бе над всички, но дебютантът Фикайо Томори също се отчете със страхотно представяне. Той изигра първия си официален мач за отбора и действаше в отбраната, като вкара и първия си гол с екипа на "сините".

Томори откри в 31-ата минута, а Тами вкара още три попадения в 34-ата, 41-ата и 56-ата минути на срещата. Първото попадение за домакините бе дело на Ейбрахам в 69-ата минута, след като той си вкара автогол, а вторият гол бе реализиран от Кутроне в 85-ата минута.

В 96-ата минута Маунт вкара петия гол за гостите и така им донесе категоричниа успех.

След този мач Челси е 7-и с актив от 8 точки, докато "вълците" са на незавидната 19-а позиция с едва 3 точки.

Като цяло първото полувреме не започна кой знае колко интересно и през първия половин час от него нямаше фрапантни положения пред двете врати.

В 31-ата минута обаче Томори даде аванс на "сините" след удивителен удар от около 30 метра с който "препарира" противниковия вратар.

Попадението вдъхна сериозна увереност на лондончани и те довършиха противника си в следващите няколко минути.

Три минути след първото попадение Ейбрахам вкара след удар от границата на малкото наказателно поле. В 41-ата минута пък Тами отбеляза и второто си попадение в срещата, за да направи резултата класически в полза на "сините".

Този път той засече с глава прекрасно центриране на Алонсо в наказателното поле и матира противниковия вратар.

До почивката нямаше повече голове, а второто полувреме започна шеметно за гостите и Ейбрахам оформи своя хеттрик в 56-ата минута.

Той преодоля с лекота противников защитник и проби в наказателното поле, а след това с хубав удар от няколко метра успя да реализира.

В 66-ата Маунт можеше да направи резила за "вълците" още по-голям, но от чудесна позиция в наказателното поле не успя някак си да нацели вратата.

Все пак обаче домакините стигнаха до почетен гол след автогол на Ейбрахам в който рикошира удар с глава на Саис и попадението бе записано като автогол, а до края на редовното те вкараха и второ попадение чрез Кутроне в 85-ата минута.

В 96-ата минута Маунт вкара петия гол за "сините" и така им донесе крайния успех.

УУЛВЪРХЯМПТЪН - ЧЕЛСИ 2:5