Челси най-после постигна първата си домакинска победа за сезона след 4 неуспешни мача на „Стамфорд Бридж”, след като размаза четвъртодивизионния Гримзби със 7:1 в мач от 3-ия кръг на турнира за купата на Лигата.

Франк Лампард даде възможност на някои млади играчи  и на такива, които играят по-малко и те не го разочароваха, независимо че тимът отново допусна попадение и остава без суха мрежа през кампанията.

Миши Батшуай вкара два пъти, а по един гол реализираха завърналите се след контузия Калъм Хъдзън-Одой и Рийс Джеймс. Много силно в средата на терена игра Били Гилмор, както и влезлите от пейката Тино Анджорин и Ян Маатсен.

Домакините успяха да вкарат още при първата си опасна атака в 4-ата минута. Рос Баркли надигра съперник, нахлу в наказателното поле и реализира с остър удар в близкия ъгъл.

Само 3 минути след това Сините реализираха отново. Рийс Джеймс подаде пред вратата, получи се рикошет и топката се оказа на пътя на Миши Батшуай, който с първото си докосване я спря, след това се обърна и с мощен удар с левия крак реализира.

Малко след това Маккюън спаси ново положение, като Баркли отново бе на голова позиция, а Пулишич не успя да направи добавка. Последваха обаче по-спокойни минути преди гостите неочаквано да върнат интригата.

В 19-ата минута вратарят изрита силно топката напред, Хенсън леко я отклони, а след като тя тупна се оказа зад гърба на защитата. Мат Грийн се оказа на голова позиция и с мощен удар от въздуха стреля под гредата. Страхотно изпълнение!

Това даде импулс в играта на гостите и последваха равностойни минути. Сините вече не създаваха толкова лесно положения, но все пак Миши Батшуай трябваше да се справи по-добре, когато получи възможност да стреля с глава.

Почивката се приближаваше, но малко преди нея гостите улесниха противника си, правейки дузпа. При корнер Мат Грийн задържа доста глупаво и ненужно Зума, при това точно пред погледа на съдията, който естествено посочи бялата точка и Педро нямаше проблеми да реализира.

След почивката Челси имаше пълен контрол и предимство и в 56-ата минута Зума отблизо направи 4:1. Сините продължиха да играят с голямо желание и да търсят попадения, като след 75-ата минута предимството им стана огромно, след като и съперниците им се измориха.

Пулишич и Хъдзън-Одой пропуснаха чисти положения, след което в 82-ата минута Рийс Джеймс вкара с удар от около 20 метра. Хъдзън-Одой пак не успя да преодолее отличния Маккюън преди Миши Батшуай да направи 6:1 в 86-ата минута. Все пак малко след това Хъдзън-Одой оформи крайния резултат с удар в близкия ъгъл и зарадва феновете.

Челси – Гримзби 7:1