Челси победи с 4:1 като гост Саутхемптън в мач от 8-ия кръг на Висшата лига.

Дежурният гол за лондончани вкара Тами Ейбрахам. Той откри резултата в 17-ата минута, а малко по-късно друга млада звезда на лондончани – Мейсън Маунт, удвои преднината на отбора на Франк Лампард.

След половин час игра Дани Ингс намали изоставането на домакините, но в 40-ата минута Нголо Канте отново даде преднина от две попадения. В самия край Миши Батшуай оформи крайния резултат. По този начин лондончани записаха трети пореден успех като гост в първенството след 3:2 над Норич и 5:2 над Уувърхемптън.

Вижте пълното класиране във Висшата лига

В класирането Челси събра 14 точки, колкото имат още четвъртия в класирането Лестър и Кристъл Палас. "Светците" допуснаха трета поредна загуба и остават на 16-та позиция.

Домакините започнаха мача добре и още в самото начало удар на Нейтън Редмън мина в опасна близост до вратата. Постепенно Челси изравни играта и започна да взима превес. Тами Ейбрахам не успя да се възползва пред открилата му се възможност, но в 17-ата минута новият английски национал вкара осмия си гол за сезона във Висшата лига.

Нападателят се справи с противниковата защита и прехвърли вратаря. Мая Йошида притича и изчисти от голлинията, но топката вече я беше преминала и главният съдия посочи центъра – 1:0! В 24-ата минута лондончани удвоиха преднината си. Вилиан изведе Мейсън Маунт с перфектен пас, който от границата на вратарското поле разстреля Ангъс Гън за 2:0!

След половин час Саутхемптън се върна в мача. Валери проби през няколко противници отляво, намери Дани Ингс и той с едно докосване намали изоставането на отбора си – 1:2! Четвърт час по-късно гостите отново удвоиха преднината си. Маркос Алонсо подаде към Калъм Хъдсън-Одой, той прескочи топката към Нголо Канте и световният шампион от 2018 г. с чудесен шут матира Гън за 3:1!

В продължението на първата част Ингс не вкара за 2:3 като по чудо. Нападателят получи блестящ пас, но защитник изчисти точно пред голлинията. 4 минути след подновяването на играта Хъдсън-Одой можеше да сложи точка на спора, след като си освободи пространство и стреля в долния десен ъгъл, но Гън спаси.

В 59-ата минута "светците" спечелиха фаул на добра позиция. Джеймс Уорд-Праус застана зад топката и стреля, но високо над напречната греда. 20 минути по-късно Ингс засече с глава на чиста позиция, но мерникът му изневери.

Крайното 4:1 оформи резервата Миши Батшуай. Той се разписа след чудесно подаване на друг футболист, появил се от пейката – Кристиан Пулишич.

Саутхемптън – Челси 1:4

Голмайстори: 0:1Ейбрахам (17), 0:2 Маунт (24), 1:2 Ингс (30), 1:3 Канте (40), 1:4 Батшуай (89)

Саутхемптън: Дън, Бертранд, Беднарек, Йошида, Валери, Уорд-Праус, Ромеу, Хойберг, Лонг (73-Обафеми), Редмънд (81-Буфал), Ингс (81-Адамс)

Челси: Кепа, Аспиликуета, Зума, Томори, Алонсо, Канте, Жоржиньо, Хъдсън-Одой (80-Пулишич), Вилиан, Маунт (80-Ковачич), Ейбрахам (84-Батшуай)