Челси постигна важна победа с 3:0 над Бърнли на своя "Стамфорд Бридж", като това стана в среща от 22-ия кръг на Висшата лига.

Отборът на Франк Лампард бе по-добрият на терена и заслужено се поздрави с успеха, който дойде след попадения на Жоржиньо от дузпа в 27-ата минута, Ейбрахам в 38-ата, и Хъдсън-Одой в 49-ата минута..

След този мач "сините" си запазват четвъртото място в класирането и са с актив от 39 точки, като отборът има 5 повече пред петия Манчестър Юнайтед.

Срещата започна с добро темпо, но през първите минути на терена нямаше кой знае какви ситуации пред двете врати.

В 18-ата минута Хендрик откри за гостите от Бърнли, но след намесата на VAR попадението бе отменено заради засада.

В 26-ата минута домакините получиха дузпа заради фаул на Лоутън, а зад топката застана Жоржиньо, който откри за лондончани.

Броени минути след това Кепа спаси удар на МакНийл и спаси вратата си, а Челси успя да нанесе втори удар по своя противник в 38-ата минута.

Джеймс намери Ейбрахам в наказателното поле и голмайсторът на столичани с глава от близка дистанция забоде топката в мрежата.

Точно три минути след почивката домакините вкараха и трети гол и по този начин тотално "убиха" каквато и да е интрига в мача.

Хъдсън-Одой засече с крак от близка дистанция отклонена с глава топка и я вкара в мрежата на гостуващия отбор, а попадението бе зачетено след намеса на VAR.

В 64-ата минута Поуп можеше да инкасира четвърти гол, но успя да спаси удар на Ейбрахам.

Четири минути след това отново Тами бе близо до попадението, но ударът му с глава мина покрай вратата.