Челси получи сериозен троен удар преди реванша с Байерн Мюнхен в Шампионската лига идната седмица.

Мениджърът на "сините" Франк Лампард призна, че няма да може да разчита на Сезар Аспиликуета, Кристиан Пулишич и Педро. Тримата получиха контузии във финала за ФА Къп срещу Арсенал вчера, загубен с 1:2.

Аспиликуета разтегна бедрен мускул малко след изравнителния гол на Обамеянг, а авторът на попадението за Челси Пулишич получи идентична травма след почивката. Педро пък извади рамо и също ще остане известно време в лазарета.

Така баварският колос има огромно предимство и по отношение на моментното си състояние. Хегемонът на Германия е с единия крак на четвъртфиналите, след като размаза противника с 3:0 насред Лондон преди "замразяването" на сезона заради пандемията с коронавирус.