Челси удари с 2:0 Бърнли на "Стамфорд Бридж" и записа първа победа с мениджър Томас Тухел. Головете за лондончани вкараха двама защитници - Аспиликуета (40) и Алонсо (84).

С този успех Челси събра 33 точки и се изкачи до седмото място в класирането, преди останалите мачове от този кръг.

Бърнли продължава да е във втората половина на класирането и поне засега не е сериозно застрашен за мястото си във Висшата лига.

Като цяло "сините" тотално доминираха, създадоха половин дузина голови положения, на два пъти опънаха мрежата на гостите и заслужено си взеха победата и трите точки.

Бърнли от своя страна разочарова, като записа едва един точен удар, който дойде в края на мача.

Челси поведе в резултата в 41-ата минута след бърза атака през центъра. Мейсън Маунт подаде към Калъм Хъдсън-Одой, който отклони технично към капитана Сесар Азпиликуета и испанецът с удар по диагонала не остави шанс на Ник Поуп.

В 84-ата минута домакините решиха мача в своя полза. Друг испанец и защитник - този път Маркос Алонсо, вкара страхотен гол, след като пое топката с гърди, надигна си я с коляно и почти скъса мрежата на гостите - 2:0. Асистенцията бе на Кристиан Пулишич.

Челси - Бърнли 2:0

1:0 Аспиликуета (40)
2:0 Алонсо (84)

Челси: Менди, Алонсо, Рюдигер, Силва, Аспиликуета, Жоржиньо, Ковачич, Маунт, Хъдсън-Одой, Ейбрахам, Вернер

Бърнли: Поуп, Лоутън, Тарковски, Мий, Питърс, Макнийл, Уестууд, Корк, Брейди, Видра, Ууд