Челси тресна Тотнъм с 1:0 и продължава успешната си серия с мениджър Томас Тухел. Единственото попадение в мача заби Жоржиньо от дузпа през първото полувреме.

Това бе трета поредна шампионатна загуба за Тотнъм, която прати "шпорите" чак на осма позиция и Топ 4 вече остава мираж.

"Сините" от Лондон пък вече са във възходяща градация и със спечелените три точки се изкачиха до шестото място в класирането.

Лидер във Висшата лига продължава да е Манчестър Сити с 47 точки и мач по-малко, следван от Манчестър Юнайтед с 44, Лестър с 42 и Ливърпул с 40 точки.

Челси започна атакуващо мача и можеше да вкара още в началото но Тимо Вернер с глава стреля до гредата. Постепенно Тотнъм изравни играта и изнесе действията в средата на терена.

Така се стигна до 24-ата минута, когато гостите получиха дузпа. Тогава Ерик Дайър фаулира Тимо Вернер в наказателното поле и последва наказателен удар. Зад топката застана Жоржиньо и технично вкара за 0:1.

До края на полувремето играта бе доста скучновата, като единственото по-чисто положение бе за Тотнъм, но Серж Орие не успя да вкара с глава.

Втората част също започна с приспивно темпо, като Челси можеше да реши всичко в мача в 60-ата минута, когато Маунт пусна хитър пас към Вернер, но той се замота и бе блокиран от Серж Орие.

Шест минути по-късно с пропуск се отчете и Кристиан Пулишич. Това бяха силните минути на гостите, но и Матео Ковачич не успя да вкара.

В следващите атаки двата отбора си размениха по едно положение, като Мейсън Маунт изпусна за Челси, а тупалка на Ерик Ламела мина на сантиметри от гредата на гостите.

Така се стигна до 87-ата минута, когато Тотнъм бе най-близо до изравнителен гол. Тогава Карлос Винисиус надскочи защитниците на Челси и стреля с глава, но топката мина до дясната греда. Така Челси си взе победата и трите точки.

Тотнъм - Челси 0:1