Челси записа трета поредна победа под ръководството на Томас Тухел и се доближи само на точка от Топ 4 във Висшата лига.

Лондончани се наложиха над последния в класирането Шефилд Юнайтед с 2:1 на "Брамъл Лейн" и продължават добрата си серия, като това е първият гол, който допускат при германския специалист.

Мейсън Маунт (43‘) откри резултата в края на първата част, а кошмарна грешка на Рюдигер (55‘) след почивката вдъхна надежда на "остриетата". Домакините обаче бързо "върнаха жеста" и допуснаха неточност, която доведе до дузпа за Челси, отбелязана от Жоржиньо (58‘).

Шефилд Юнайтед показва израстване в последните мачове, въпреки че продължава да се намира в дъното на таблицата. И днес "остриетата" демонстрираха добра игра, но грешката в защита ги лиши поне от точка.

Отборът на Крис Уайлдър записа 3 успеха в последните 6 шампионатни срещи, включително и изненадата, която поднесе на "Олд Трафорд" преди три кръга.

Челси бележи възход и се изкачи до 5-ата позиция във Висшата лига, а с всеки изминал двубой все повече започва да придобива облика, който искат да виждат всички "сини" фенове.

И за двата тима предстоят мачове от ФА Къп през седмицата – лондончани гостуват на Барнзли, докато Шефилд приема Бристол Сити.

Домакините можеха да шокират Челси още в 30-ата секунда, когато Сесар Аспиликуета сбърка при изнасянето на топката. МакБърни се възползва от това и изведе Оливър Бърк на добра стрелкова позиция, но ударът му срещна външната част на мрежата.

В 12-ата минута "остриетата" получиха дузпа, но след разглеждане на ситуацията с ВАР, наказателният удар бе отменен заради засада при подаването.

Постепенно "сините" от Лондон започнаха да притискат съперника и потушиха началния домакински натиск. Малко след като измина половин час игра Бен Чилуел получи добро центиране, но стреля неточно с глава.

В 43-ата минута футболистите на Томас Тухел взаимодействаха добре по левия фланг, а Тимо Вернер намери прекрасно непокрития Мейсън Маунт на дузпата. Англичанинът нанесе изстрел от движение и прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Рамсдейл.

10 минути след почивката кошмарна грешка на Рюдигер доведе до негов автогол. Бранителят и стражът Едуард Менди не се разбраха помежду си, а при връщане назад топката се озова в собствената им врата.

Радостта за Шефилд обаче бе кратка, тъй като само 3 минути по-късно Жоржиньо отново изведе своя тим напред в резултата. Вернер бе повален в наказателното поле, а системата за видеоповторение отново трябваше да влиза в действие.

Този път главният съдия прецени, че има основание да посочи бялата точка, а полузащитникът не сбърка при изпълнението – 1:2.

15 минути преди края на редовните 90 Джон Флек премина елементарно през трима футболисти на Челси, но в последния момент Рюдигер успя да се реваншира за грешката си и блокира удара на полузащитника на "остриетата".

Домакините опитаха да стигнат до ново попадение през последните минути, но така и не успяха да намерят пътя към вратата на Менди.

В заключителните секунди все пак стражът на лондончани се отличи с блестяща намеса след акробатично изпълнение със задна ножица на Били Шарп и съхрани 3-те точки за своя отбор.

Шефилд Юнайтед – Челси 1:2

0:1 – Маунт 43‘

1:1 – Рюдигер (автогол) 55‘

1:2 – Жоржиньо 58‘

Шефилд Юнайтед: Рамсдейл, Башам, Игън, Браян (Шарп – 68‘), Богъл, Лундстрам, Норууд (Брюстър – 86‘), Флек, Лоу, Бърк (МакГолдрик – 62‘), МакБърни

Челси: Менди, Рюдигер, Кристенсен, Аспиликуета, Чилуел (Алонсо – 62‘), Ковачич, Жоржиньо, Джеймс, Маунт, Вернер (Канте – 75‘), Жиру (Хъдсън-Одой – 62‘)