Саутхемтън и Челси не излъчиха победител и завършиха 1:1 в среща от 25-тия кръг на английската Висша лига.

Двата отбора си размениха по едно попадение в двете полувремена и по този начин си поделиха по една точка.

През първата част Челси бе отборът, който владееше внушително повече топката и успя да създаде три чисти положения за гол, но при единственото такова за домакините те успяха да открият резултата. Такуми Минамино излезе сам срещу вратаря в 33-тата минута, финтира го и мушна топката в мрежата за 1:0.

Доминацията във владеенето на топката и в създаването на положения за Челси продължи и през второто полувреме.

Гостите успяха да изравнят в 54-тата минута. Дани Ингс събори противников играч в наказателното поле и реферът бе категоричен - дузпа за Челси. Мейсън Маунт застаната зад бялата точка и резултатът бе изравнен.

Домакините разчитаха предимно на контраатаки и при една от тях Вестергаард можеше да изнендата отбора на Тухел, но ударът му срещна напречната греда.

В последните минути Челси опита да спечели двубоя, но липсваше достатъчно острота в действитята на отбора. Вратарят Макарти също се отличи с добри намеси и резултатът остана 1:1.

Това сложи край на победната серия на Челси и Томас Тухел, които записаха пет поредни победи във всички турнири.

Точката изведе Челси до място в Топ 4, но Ливърпул и Уест Хям все още не са изиграли своите мачове и могат да изместят тима от там. Саутхемтън пък заема 13-та позиция със събраните 30 точки.

Саутхемтън - Челси 1:1

1:0 - Минамино 33'
1:1 - Маунт 54' дузпа

Саутхемтън: Макарти, Салису, Беднарек, Вестергаард, Бертранд, Дженепо, Уорд-Праус, Ромеу, Минамино, Ингс, Редмънд

Челси: Менди, Аспиликуета, Зума, Рюдигер, Джеймс, Канте, Ковачич, Алонсо, Маунт, Вернер, Ейбрахам