Лийдс и Челси завършиха при нулево равенство в мач от 28-ия кръг на Висшата лига, игран на "Елънд Роуд".

Въпреки резултата, не липсваха положения и пред двете врати, а през първата част попадение на Тайлър Робъртс бе отменено заради засада.

Челси продължава да е непобеден под ръководството на Томас Тухел (8 победи, 4 равенства, 10 сухи мрежи). Треньорът на лондончани бе направил цели 6 промени спрямо успеха над Евертън в последния кръг.

Отборът на Марсело Биелса показа добра игра днес и прекъсна серията си от 2 поредни шампионатни поражения. По-мащабно погледнато обаче йоркшърци имат едва един успех в последните 6 мача (в 4 от които не са се разписали).

При първата среща помежду им през настоящия сезон "сините" се наложиха на "Стамфорд Бридж" с 3:1.

С точката Челси остава на 4-а позиция с 51 точки, докато Лийдс е 11-и в класирането с 36 пункта.

Двубоят започна в много сериозно темпо, а Кай Хаверц можеше да открие резултата още в 7-ата минута, но ударът му бе спасен Мелие.

В ответната атака домакините пратиха топката във вратата на Менди, но попадението бе отменено заради засада на Бамфорд, който впоследстие подаде към Робъртс, за да реализира.

В 10-ата можеше да се стигне до куриозен автогол. В опита си да изчисти в предни позиции, Ейлинг уцели Йоренте, при което кълбото срещна горната греда.

След четвърт час игра Лийдс беше близо до това все пак да излезе напред в резултата. Тайлър Робъртс стреля технично от границата на наказателното поле, но след великолепна намеса от стража на "сините", кълбото се отби в напречния стълб.

В 32-ата минута Чилуел опита удар от дъгата на пеналтерията, който обаче не намери целта.

Mалко след това Марсело Биелса трябваше да прави принудителна смяна, след като Патрик Бамфорд се сблъска с Рюдигер и получи контузия, която не му позволи да продължи мача.

В добавеното време Хаверц опита изстрел, който попадна право в ръцете на Илан Мелие.

120 секнуди след почивката германският национал се оказа на отлична стрелкова позиция, но заложи на силата, а не на точността, и вратарят на домакините се намеси.

Лондончани продължиха да атакуват агресивно в противниковата половина и в следващите минути, но без успех.

В 55-ата йоркшърци стигнаха и до най-чистото си положение чрез Рафиня. Бразилецът успя да нанесе удар отблизо, но Едуард Менди прояви рефкелс и отрази опасността.

20 по-късно Рийс Джеймс блокира изстрел на Диего Йоренте, който застрашително летеше към вратата на гостите. От последвалия корнер Родргио атакува топката с глава, но Менди се намеси отново.

В 86-ата минута появилият се от резервната скамейка Калъм Хъдсън-Одой преодоля няколко противникови играчи в пеналтерията и стреля, но Мелие улови безпроблемно.

Лийдс – Челси 0:0

Лийдс: Мелие, Ейлинг, Йоренте, Струйк, Алиоски, Филипс, Рафиня, Робъртс, Далас, Харисън (Коща – 64‘), Бамфорд (Родриго – 35’ – Глих – 79‘)

Челси: Менди, Аспиликуета, Кристенсен, Рюдигер, Чилуел, Жоржиньо, Канте, Зиеш (Вернер – 68‘), Пулишич (Джеймс – 68‘), Маунт (Хъдсън-Одой – 79‘), Хаверц