Челси излъга с 2:0 Шефилд Юнайтед и успя да се класира за полуфиналите за ФА Къп.

Автогол в 24-ата минута си набута Оливър Норууд, а Хаким Зиеш вкара в добавеното време и това прати "сините" от Лондон в следващата фаза на надпреварата.

Така Челси продължава отличното си представяне в отделните турнири откакто Томас Тухел стана мениджър на тима. Тухел бе дал почивка на част от титулярите си и това леко наруши играта на "сините", но все пак те стигнаха до победата.

Германецът записа 14 поредни срещи без загуба, от които 10 победи. Трябва да се отбележи и още, че в тези мачове Челси е допуснал едва два гола във вратата си. Изключително постижение, което възроди лондончани.

От своя страна Шефилд ицигра страхотен мач, но играчите на гостите не си повярваха, а многобройните им пропуски им попречиха да изненадат Челси. Юнайтед ще доиграе сезона във Висшата Лига, но едва ли ще успее да запази елитния си статут.