Челси записа категоричен успех с 3:0 над състава на Кристъл Палас, в мач от първия кръг на английската Висша лига! Двубоят се игра на "Стамфорд Бридж", пред пълен стадион с фенове.

Челси бе по-добрият отбор през целия мач и логично стигна до успеха без особени проблеми. Головете за домакините отбелязаха Маркос Алонсо(27'), Кристиан Пулишич(40') и Трово Чалоба(58').

В следващия кръг Челси ще гостува на Арсенал в свирепо лондонско дерби, а момчетата на Патрик Виера ще приемат новака Брентфорд.

Челси домираше още в началото на двубоя. В 10-та минута Пулишич нанесе опасен изстрел с глава, но Гуаита демонстрира великолепен рефлекс и опази мрежата си суха.

Пет минути по-късно Мейсън Маунт стреля от пряк свободен удар, но само за да може Гуаита да блесне отново и да избие в корнер.

Логичното се случи в 27-та минута. Маркос Алонсо се нагърби с изпълнението на пряк свободен удар и заби перфектно топката в горния десен ъгъл. Прекрасен гол за Челси!

Малко по-късно отново Алонсо опита късмета си от пряк свободен удар, но този път изстрелът му срещна стената.

Пет минути преди края на полувремето Челси нанесе втори удар. Кристиан Пулишич достигна пръв до избита топка и я прати в мрежата на Палас. 2:0!

Десет минути след подновяването на играта Кристъл Палас можеше да намали резултата. Вилфред Заха получи страхотна топка в наказателното поле, но самоотвержена намеса на защитник в синьо блокира шута му по великолепен начин.

След като всяка интрига в мача бе убита, темпото спадна и до края на мача не се случи нищо по-интересно.

Челси - Кристъл Палас 3:0

1:0 - Маркос Алонсо 27'
2:0 - Пулишич 40'
3:0 - Чалоба 58'

Челси: 16. Едуард Менди – 14. Трево Чалоба, 4. Андреас Кристенсен, 2. Антонио Рюдигер – 28. Сесар Аспиликуета (к), 5. Жоржиньо, 8. Матео Ковачич, 3. Маркос Алонсо – 10. Кристиан Пулишич, 19. Мейсън Маунт – 11. Тимо Вернер

Мениджър: Томас Тухел

Кристъл Палас: 13. Висенте Гуаита – 3. Тайрик Мичел, 8. Шейку Кояте, 6. Марк Гуехи, 2. Жоел Уорд – 15. Джефри Шлуп, 18. Джеймс МакАртър (к), 44. Хайро Ридевалд – 11. Уилфред Заха, 14. Жан-Филип Матета, 9. Джордан Аю

Мениджър: Патрик Виейра