Челси отнесе глоба от 25 000 паунда заради скандалите и неразбориите в мача срещу Ливърпул в края на авугст, който завърши 1:1.

Сините бяха обвинени в неспособност да контролират играчите си, които протестираха бурно в края на първото полувреме, когато съдията Антъни Тейлър отсъди дузпа и изгони Рийс Джеймс за игра с ръка на голлинията.

Лондончани претендираха, че преди да се удари в ръката на защитника, топката се отклонява от бедрото му и това наистина бе така, само че имаше и движение на ръката към топката впоследствие, което направи решението на рефера правилно.

От клуба признаха вината си и това, че не са успели да накарат футболистите си да се държат както трябва, но въпреки това получиха финансова санкция, след като имаше и сдърпване и между играчите на двата отбора, а напрежението се пренесе и в тунела.

Все пак с отлична игра в защита след почивката, Челси не загуби двубоя и спечели наистина важна точка, която бе оценена много високо от Томас Тухел и феновете на отбора.