Челси победи с 2:0 Лил в 1/8-финал от Шампионската лига и направи голяма крачка към попадане в Топ 8 на турнира. Кай Хавертц и Кристиан Пулишич дадоха комфортна преднина на носителя на трофея преди реванша във Франция на 16 март.

Мениджърът на "сините" Томас Тухел бе оставил на резервната скамейка голмайстора Ромелу Лукаку. Домакините стартираха агресивно и Хавертц пропусна две добри възможности.

Така се стигна до 8-ата минута, когато свръхактивността на германския нападател даде резултат. Зиеш центрира от ъглов удар, Хавертц намери добра позиция и прати топката в мрежата с глава.

Лил отговори с няколко опасни атаки, но така и не успя да стигне до чисто голово положение пред Менди. Пред лондончани също се откриха шансове, а Зиеш пропусна най-добрия от тях.

След почивката двата отбора заложиха на сигурността в отбрана. Положенията пред двете врати липсваха до 63-ата минута, когато Канте проби през центъра и изведе Пулишич отляво, който с удар по диагонала удвои резултата.

До края на двубоя новият световен клубен шампион спокойно удържа аванаса и не позволи на съперника си да го застраши по-сериозно.

ЧЕЛСИ - ЛИЛ  2:0
Голмайстори: 1:0 Хавертц (8), 2:0 Пулишич (63)
Челси: Менди, Кристенсен, Силва, Рюдигер, Алонсо, Ковачич, Канте, Аспиликуета, Зиеш, Пулишич, Хавертц
Лил: Жардим, Челик, Фонте, Ботман, Джало, Андре, Шека, Санчес, Онана, Бамба, Дейвид