Роман Абрамович официално потвърди, че се разделя с Челси. Руският богаташ стори това чрез изявление в официалния сайт на европейския клубен шампион. В него той е категоричен, че няма да иска да му се връщат заеми, което би пратило "сините" във финансов колапс.
Statement from Roman Abramovich.
— Chelsea FC (@ChelseaFC) March 2, 2022
"Бих искал да отговоря на спекулациите в медиите през последните няколко дни, свързани с моята собственост на футболен клуб Челси. Както и преди съм отбелязвал, винаги съм взимал решения, взимайки присърце интересите на клуба. В настоящата ситуация взех решението да продам клуба, тъй като вярвам, че това е най-доброто за клуба, феновете, служителите, както и спонсорите и партньорите на клуба".
"Продажбата на клуба няма да бъде бърза, но ще следва надлежна процедура. Няма да искам да ми бъдат връщани никакви заеми (б.р.: споменава се сума от 2 млрд. долара). Никога не съм гледал на това като на бизнес или на вадене на пари от Челси, а винаги съм бил воден от страстта си към клуба. Освен това инструктирах моя екип да създаде благотворителна фондация, където всички нетни приходи от продажба ще бъдат дарявани. Фондацията ще бъде в полза на всички жертви на войната в Украйна. Това включва подпомагане на неотложни нужди на жертвите, както и подкрепа на дългосрочната работа по възстановяване".
"Искам да знаете, че това решение е невероятно трудно за мен и ме боли, че се разделям с клуба по този начин. Но вярвам, че това е в интерес на клуба. Надявам се, че ще мога да посетя "Стамфорд Бридж" още един път и да си взема сбогом с всички вас лично. За мен бе привилегия да бъда част от ФК Челси и съм горд от постиженията, които постигнахме заедно. Футболен клуб Челси и неговите привърженици винаги ще бъдат част от моето сърце", гласи изявлението му.
- Колко пари похарчи Челси за нови футболисти в ерата на Роман Абрамович? Гледайте предаването "Бизнес старт" по Bloomberg TV Bulgaria в петък от 09.30 часа, за да научите интересни подробности!
Абрамович купи Челси през 2003 г. Под негово ръководство "сините" спечелиха всички най-големи трофеи на клубно ниво. В това числи пет титли на Англия и по два пъти Шампионска лига и Лига Европа. През миналия месец лондончани за първи път в историята си триумфираха и на Световното клубно първенство, след като победиха първенеца на Южна Америка Палмейрас с 2:1 след продължения.
BREAKING: Roman Abramovich confirms he is selling Chelsea. pic.twitter.com/NsFKfh50da
— Sky Sports News (@SkySportsNews) March 2, 2022








България с обрат срещу Украйна за 3:1 в Лигата на нациите
България и Гърция: Различни правила за пенсиониране
Жълт код за опасни горещини на 29 юни в цяла България
Безсрочна гладна стачка обяви професор от УМБАЛ "Александровска"
Единадесет парашутисти загинаха, след като малък самолет се разби край Нанси
Автомобил се преобърна в река Смядовска, неправоспособен шофьор на 18 години загина
Цяла България светна в жълто за опасно време
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Рафаел Физиев предизвика Чарлс Оливейра
Резултати от UFC Fight Night 280
Анджело Мирно преди SENSHI Grand Prix: Само смъртта може да ме спре по пътя към титлата
Джарон Енис покори втора дивизия с нокаут над Зандер Заяс
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар17:42 | 24 апр 2024 г.
13:33 | 9 мар 2022 г.
13:49 | 3 мар 2022 г.
10:07 | 3 мар 2022 г.
08:36 | 3 мар 2022 г.
08:34 | 3 мар 2022 г.
08:29 | 3 мар 2022 г.
06:49 | 3 мар 2022 г.
06:46 | 3 мар 2022 г.
03:52 | 3 мар 2022 г.
Напиши коментар