Въпреки напрежението извън терена, Челси продължи с победите и очаквано се класира за полуфиналите на ФА Къп, след като победи Мидълзбро като гост с 2:0.

Голове през първото полувреме дадоха контрола на Сините, които демонстрираха по-голямата си класа и елиминираха тима от Чемпиъншип, който не успя да поднесе нова изненада, след като в предишните два кръга отстрани Манчестър Юнайтед и Тотнъм.

Триумфът бе 6-и поред за Челси и 12-и в последните 13 мача във всички турнири, като единственият мач, който не бе спечелен бе финалът за Купата на Лигата срещу Ливърпул.

На трибуните имаше само 670 фенове на Челси, купили своите билети преди санкциите срещу Роман Абрамович. За лондончани Мейсън Маунт и Ромелу Лукаку бяха титуляри, а Томас Тухел сякаш промени и формацията си на 4-3-3.

Още в началото Маунт центрира опасно, но Пулишич не успя да засече пред вратата. Сините доминираха и Маунт опита удар отдалеч, който обаче бе блокиран. Домакините отговориха със серия корнери, които обаче не им донесоха нищо.

В 15-ата минута класата на Челси си каза думата. Тиаго Силва започна атаката, Зиеш и Маунт комбинираха, като англичанинът набра скорост отдясно и подаде пред вратата, където Ромелу Лукаку засече в мрежата с левия крак.

Попадението даде спокойствие на Челси, но в 24-ата минута домакините атакуваха опасно, но последният удар липсваше. Боро опита да притисне съперника, но липсваше достатъчно острота в атака.

Гостите действаха спокойно и чакаха нова възможност, която дойде в 31-ата минута. Гостите отново се измъкнаха от пресата на съперника, Маунт подаде към Зиеш на десния фланг, той смени посоката и от ъгъла на наказателното поле прати топката в далечния ъгъл с остър удар. Тя тупна малко пред вратаря, а и изстрелът бе доста силен, което оправдава донякъде Лъмли за неубедителната му проява. Маунт пък вече бе замесен в 50 гола за Челси – 25 попадения и също толкова асистенции.

Малко след това Челси почти стигна и до трети гол, когато топката бе отклонена към Лукаку, той се измъкна от плонжиралия вратар и попадението изглеждаше сигурно, но в последния момент Дийкстийл отклони топката покрай вратата почти от голлинията. Невероятно положение наистина. Така или иначе обаче, Челси водеше комфортно на почивката.

След нея домакините опитаха да реагират и Балогун стреля над целта. Удар на Маунт за гостите пък бе отклонен в корнер. Играчите на Боро се стараеха, но им липсваше прецизност в завършващата фаза, а времето минаваше в полза на Челси и така двубоят приключи с очакван триумф за фаворита, след като Тимо Вернер пропусна да вкара и трети гол в 81-ата минута.

Мидълзбро – Челси    0:2

0:1    Лукаку 15
0:2    Зиеш 31

Мидълзбро: Лъмли, Дайкстийл, Тейлър (59 Бола), Фрай (46 Бамба), Таверниър, Хаусън, Макнеър (53 Пелтиър), Крук, Конъли (59 Уотмор), Джоунс, Балогун (74 Кобърн)
Челси: Менди, Аспиликуета, Силва, Рюдигер, Сар, Ковачич (69 Канте), Лофтъс-Чийк, Маунт, Зиеш (81 Кенеди), Лукаку (84 Вейл), Пулишич (69 Вернер)