Ник Кенди, Сър Мартин Броутън, Тод Боели и семейство Рикетс представляват четирите консорциума, които стигнаха до финалната битка за закупуването на Челси от Роман Абрамович, съобщава „The Athletic“.
Президентът на Световната атлетика Себастиан Коу също се включва в надпреварата за придобиването на английския елитен футболен клуб Челси. Той се присъедини консорциум, включващ бившия президент на Ливърпул Мартин Броутън, който също се надява да купи Челси и към момента е един от кандидатите.
Двамата притежатели на абонаментни карти за „Стамфорд Бридж“ заявиха, че ще вложат пари в обновяването на стадиона и ще инвестират в привличането на нови футболисти.
„Уверен съм, че сър Мартин е точният човек, който да поведе футболен клуб Челси в следващия етап от развитието му, заяви Коу пред британските медии, цитиран от "Тема спорт". Той има визията, проницателността и финансовата подкрепа, за да гарантира бъдещия успех на нашия Челси, задържайки ни на върха в европейския футбол и отново кандидат за трофеи. Но най-важното е, че и той като мен е привърженик на Челси през целия живот и притежател на сезонни билети за южната трибуна „Шед Енд“. Знам, че тази оферта е за милионите фенове на Челси по целия свят. Ние обичаме нашия клуб и винаги ще поставяме феновете на първо място. Затова искаме Челси да бъде управляван от фенове на Челси“, заяви Себастиан Коу.
Лондонският клуб беше изваден за продажба от собственика Роман Абрамович след военната инвазия на Русия в Украйна, а след това британското правителство му наложи толкова санкции и ограничения, че той така или иначе не може да упражнява никакъв контрол върху клуба.
Абрамович придоби клуба през 2003-а година за 140 милиона паунда по неофициални данни. Той финансира Челси чрез общи заеми от 1,5 милиарда паунда чрез Fordstam Limited – юридическото лице, чрез което той притежава клуба.
Британският милиардер Ник Кенди, който предложи 2-2,5 милиарда за закупуването на Челси обеща представителство на феновете в борда на директорите.
Кенди също така се закани да направи свежи инвестиции в женския тим и академията, както и да финансира нов стадион за 1,5 милиарда паунда.
Собствениците на Чикаго Къбс, семейство Рикетс, се обединиха с милиардера от хедж фондовете Кен Грифин, който е най-богатият потенциален собственик със състояние на стойност 21 милиарда паунда.
Собственикът на ЛА Джоджърс Тод Боели, швейцарският милиардер Хансьорг Вис и Джонатан Голдщайн имат подкрепата от „Клиърлейк Капитал“, калифорнийска инвестиционна фирма, която има активи на стойност 46 милиарда паунда и желаят да сключат сделка за поглъщане преди следващия мач на Челси на 2 април.
Даниел Финкелщайн и Барбара Чароне също са част от този консорциум.
Лондонската инвестиционна фирма „ Aethel Partners“ също се смята, че е предложила над 2 милиарда паунда, за да закупи Челси, Компанията е готова да даде 50 милиона паунда на клуба, за да покрие всяко краткосрочно финансиране, от което се нуждае отборът, за д продължи напред.
Турският магнат Мухсин Байрак не е направил оферта за клуба, тъй като е пропуснал крайния срок, който беше в петък.
Снимка: БГНЕС







Кола блъсна митрополит Йосиф в Ню Йорк
Пожарът край Белица отново се активизира, пламъците се насочват към Свирци (ВИДЕО)
Пожарът край Дъбрава стигна до къщи, шест постройки са засегнати
Хулио Веласкес след победата на "Левски": Постигнахме нещо наистина брутално
Тагарев: Има сериозни разминавания около дрона край Кардам
Екипажът на суперяхтата на Марк Зукърбърг отказал да спаси бедстваща лодка
Университети в САЩ приемат все повече студенти, без да са кандидатствали
Мираж в Google Maps: Как две изоставени Ferrari-та се оказаха пълна измама
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Жена блъсна самолет с... Fiat Panda
България с осем боксьори на Европейското първенство в Лозница
Силно представяне на българските таекуондисти в Сърбия
Ивайло Гоцев разкри 4 възможни съперници за Мурат Гасиев
От екипа на Усик отговориха на критиките преди битката Джошуа – Фюри
Как децата говорят за стреса показва потенциален риск за психичното здраве
Планетарната диета влияе благоприятно върху мозъчното здраве и задържа младостта
Псилоцибинът води до ремисия при 40% от пациентите с резистентна депресия
Чаша 100% плодов сок или смути гони депресията
Коментари
Напиши коментар14:59 | 24 апр 2024 г.
19:45 | 21 мар 2022 г.
Напиши коментар