Кризата в Челси се задълбочава, след като отборът загуби с 0:1 при домакинството на Астън Вила от 6-ия кръг на Висшата лига. Оли Уоткинс отбеляза единственото попадение в двубоя в 73-ата минута. Лондончани завършиха мача с човек по-малко, след като Мало Густо бе изгонен с директен червен картон в началото на втората част.

Домакините създадоха първата опасност в мача в 5-ата минута. Дъглас Луис загуби топката от Енцо Фернандес, който подаде към Николас Джаксън, а той продължи към Мойсес Кайседо, който стреля, но Емилиано Мартинес спаси.

Роберт Санчес направи страхотно спасяване в 20-ата минута. Дъглас Луис центрира от корнер на близката греда в наказателното поле на Челси, където Люка Дин я отклони, но испанецът спаси. Четири минути по-късно Михайло Мудрик взаимодейства с Николас Джаксън, който стреля, но Мартинес спаси.

Челси пропусна много добра възможност в 35-ата минута. Мало Густо проби, след което подаде към Енцо Фернандес, но той стреля много неточно в аут. Дъглас Луис центрира от корнер в наказателното поле на "сините" в 39-ата минута, където Камара стреля с глава, но Санчес спаси.

Мало Густо центрира в наказателното поле на Астън Вила, където Дисаси вкара във вратата на гостите, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 47-ата минута Рахийм Стърлинг излезе сам срещу Емилиано Мартинес, но вратарят на Астън Вила направи страхотно спасяване.

Челси остана с човек по-малко в 58-ата минута, след като Мало Густо бе изгонен с директен червен картон. Съдията първоначално му показа жълт картон за нарушението срещу Люка Дин, но след намесата на ВАР реферът си промени решнието и показа директен червен картон на Мало Густо.

Астън Вила поведе в 73-ата минута. Гостите организираха много бърза контраатака, при която Оли Уоткинс надигра Колуил и вкара топката във вратата.

Лондончани можеха много бързо да изравнят резултата в 76-ата минута, когато Бен Чилуел бе изведен на отлична позиция сам срещу Емилиано Мартинес, но вратарят на Астън Вила спаси удара му.

Четири минути по-късно Уоткинс комбинира с Диаби, който стреля, но Санчес спаси. В 83-ата минута испанският вратар на Челси направи ново спасяване след удар на Рамзи.

Така Челси претърпя трета загуба от началото на сезона и има само един успех. „Сините“ са на 14-то място с едва 5 точки, докато Астън Вила е шести с 12 точки.