Мидълзбро взе предимство срещу Челси в полуфинала за „Карабао Къп“, след като измъкна 1:0 на своя „Ривърсайд“. Това бе поредното разочарование за елитния тим през сезона.

Сините направиха доста пропуски, като Коул Палмър пропусна няколко отлични възможности и в крайна сметка отново не стигнаха до гол, като сега трябва да наваксват в реванша у дома след 2 седмици.

Домакините трябваше да направят 2 принудителни смени до 20-ата минута и да видят как Коул Палмър стреля покрай вратата от чиста позиция в 31-ата минута, преди да поведат.

При контраатака те използваха високата линия на защита на съперника, Айзея Джоунс подаде добре и Хейдън Хакни отбеляза. Това бе първият гол за Боро срещу Челси след 14 часа и 6 минути футбол между двата отбора. Последният за тима, който бе вкарвал на лондончани бе Марк Видука през 2006.

До почивката Палмър пропиля нова чиста ситуация, като пак не бе точен, а Енцо Фернандес прати топката право във вратаря, за да могат домакините да имат преднина след първото полуреме.

След паузата гостите продължиха да натискат и Мадуеке накара Гловър да спасява удара му с глава, а Галахър стреля неточно. Почетино пусна Броя и Мудрик в търсене на изравняване.

Голът обаче така и не идваше. Мудрик стреля в  Гловър в 73-ата минута, а скоро след това и Стърлинг не бе достатъчно прецизен. До края действията се водеха в третината на Боро, но Челси не стигна до чисти положения и в крайна сметка допусна разочароваща загуба.

Мидълзбро – Челси    1:0

1:0    Хакни 37

Мидълзбро: Гловър, Ван ден Берг, Фрай, Енгел, Джоунс, Барласър, Хаусън, Бангура (20 Кларк), Круук, Хакни, Лат (5 Кобърн)
Челси: Петрович, Густо (91 Гилкрайст), Дизази, Силва, Колуил, Кайседо, Енцо (63 Мудрик), Мадуеке (63 Броя), Галахър, Стърлинг, Палмър