Мениджърът на Челси Маурисио Почетино коментира равенството в мача срещу Манчестър Сити (1:1) от 25-ия кръг на Висшата лига. Лондончани водеха до 83-ата минута, но изпуснаха победата.

„Радвам се. Казах на играчите, че съм много горд. В последните три мача показахме много добро отношение. Ето как искаме да изградим нашия екип. Срещу Сити беше добра възможност да покажем, че се движим в правилната посока.

Първото полувреме беше наистина добро. Допуснахме само един шанс да бъде създаден от Манчестър Сити, според мен най-добрият отбор в света.

През второто полувреме те ни принудиха да играем по-дълбоко, но създадохме положения за втори гол. Всичко можеше да е различно“, каза Почетино, цитиран от BBC.

Манчестър Сити с 53 точки е трети във Висшата лига. Отборът на Пеп Гуардиола прекрати поредицата си от 11 победи във всички турнири.

Челси с актив от 35 пункта се изкачи до десето място в класирането.