Арсенал удари с 1:0 Бърнли на "Търф Муур" и продължи победната си серия.
"Артилеристите" вече са спечелили последните си осем мача във всички турнири и се намират в уникална форма, като мачкат всичко по пътя си. Единственото попадение в срещата заби Аарън Рамзи в 12-ата минута.
Така Арсенал записа дубъл над Бърнли, след като по-рано през сезона успя да спечели в Лондон с класическото 3:0.
Иначе срещата на "Търф Муур" бе динамична, с множество положения и пред двете врати, като в крайна сметка Арсенал изигра по-хитро мача и успя да си спечели трите точки.
Срещата на стадион "Търф Муур" започна с положения и пред двете врати. Още във втората минута Алексис Санчес се освободи на удобна позиция и стреля, но Том Хийтън показа класа и спаси.
Последва нов шанс пред "артилеристите", но отново Санчес не успя да вкара. Отговорът на Бърнли бе удар на Джордж Бойд, но топката мина до гредата.
В 8-ата минута Оливие Жиру се озова на чиста ситуация, но пропусна. Четири минути по-късно обаче Аарън Рамзи най-сетне успя да вкара за гостите след толкова изгодни положения.
Тогава защитата на Бърнли сгреши при изнасянето на топката, след което последва бърза контра за Арсенал и лудо меле в пеналта на домакините, като най-съобразителен в карамбола се оказа Рамзи, който с мощна тупалка опъна мрежата. Домакините можеха веднага да изравнят, но бе вдигната засада на Ашли Барнс.
Последва и положение за Арсенал, но пропуснато от Оливие Жиру. Ситуациите се редуваха пред двете врати една след друга, а играта бе повече от динамична.
В 24-ата минута Киеран Трипнер изпълни отлично пряк свободен удар, но Давид Оспина показа класа и отрази. Две минути по-късно Санти Касорла се опита да опъне мрежата на Бърнли, но топката мина до гредата.
Последваха спокойни минути на "Търф Муур", като играта се водеше основно в средата на терена, без сериозни положения пред една от двете врати.
Второто полувреме започна с шанс за Бърнли, но Ашли Барнс пропусна да изравни. Последва ново положение за домакините, като този път неточен бе Дани Ингс.
В 50-ата минута Алексис Санчес се откъсна зад защитата на Бърнли, но правилно бе маркирана засада. Осем минути по-късно Санчес проби през центъра и стреля от дъгата на наказателното поле, но Том Хийтън спаси.
След час игра домакините бяха близо до попадението, но Ашли Барнс не успя да преодолее Давид Оспина- Минута по-късно и Сам Воукс не намери мрежата на гостите.
Играта бе доста динамична, а положенията се редуваха едно след друго. В 65-ата минута Санти Касорла стреля от ъгъла на пеналта, но топката мина до гредата.
Пет минути по-късно Бърнли сътвори страхотна атака отляво, последва центриране в пеналта на гостите, но там Джордж Бойд се размина с топката на точката на дузпата.
В 73-ата минута пък Дани Ингс се опита да вкара с акробатичен удар, но Давид Оспина спаси. Това бяха силните минути на домакините, но те пропуснаха да изравнят.
Постепенно Арсенал изнесе играта в по-предни позиции и създаде две положения, но Аарън Рамзи и резервата Дани Уелбек пропуснаха. До края домакините се опитаха да изравнят, но нямаха шанс и лондончани си взе победата.
Бърнли - Арсенал 0:1
Голмайстор:
Аарън Рамзи (12)
Бърнли: Том Хийтън, Киеран Трипнер, Джейсън Шакел, Майкъл Дъф, Бен Мий, Джордж Бойд, Дейвид Джоунс, Скот Арфийлд, Ашли Барнс, Дани Ингс, Сам Воукс
Арсенал: Давид Оспина, Хектор Белерин, Пер Мертезакер, Лоран Косчелни, Начо Монреал, Франсис Коклен, Алексис Санчес, Месут Йозил, Санти Касорла, Аарън Рамзи, Оливие Жиру (81 - Дани Уелбек)







Автобусният бранш е в беда: Липса на кадри, остарял автопарк и скъпи застраховки
Кенгуру-грижата е незаменима за недоносените бебета и родителите им
Радев назначи шестима нови заместник-министри
Сив сектор и черни каси - земеделските производители настояват за спешни мерки
Десето заседание по делото за смъртта на Сияна: Искат нови доказателства по експертизата
БСП ще брани от забрава Паметника на Съветската армия
4.7 по Рихтер удари Централен Иран
Колко струва охраната на високопоставени лица
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Рикардо „Франжиня“ Милер: „Бразилското Жиу Жицу няма шанс да влезе в Олимпиадата"
Джарон Енис се отказва от временната титла на WBA за шанс срещу Заяс
Стивън Джерард тренира с легендата Буакау в Тайланд (ВИДЕО)
Хирокацу Мияги: „Идвам в SENSHI Grand Prix, за да покажа бойния дух на Окинава“
Опасен ли е сексът през първото тримесечие на бременността?
Какво представлява прогестероновата резистентност?
„Отмъстителното“ стоене до късно
Защо някои лекарства губят ефект след време – толеранс, тахифилаксия и адаптация на рецепторите
Коментари
Напиши коментар21:28 | 11 апр 2015 г.
21:25 | 11 апр 2015 г.
21:25 | 11 апр 2015 г.
Напиши коментар