Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер смята, че битката за титлата в Англия ще се реши в самия край на първенството, а шампионът ще има 80 точки в актива си.
"Първенството е много равностойно. Минали са 16 кръга, а водачът има само 35 точки. Това означава, че шампионът ще има 80 точки в края на сезона", каза Венгер.
За последно с такъв актив титлата беше спечелена през 2011 година от Манчестър Юнайтед. Челси имаше 87 точки през миналия сезон, когато вдигна трофея.
Според Венгер равностойността между отборите прави мачовете между лидерите в класирането особено важни и определи домакинството на Мачестър Сити в понеделник като един от най-важните двубои през сезона.
"Предстои ни голям мач, който искаме да спечелим. Много е важно, че срещата е на наш терен, защото това ни амбицира допълнително и ни дава надежда, че може да сме с много добри позиции след празниците".
"За да се справим обаче, ще се нуждаем от представяне на най-високо ниво като тим, защото Сити има огромен потенциал като индивидуалности в лицето на играчи като Серхио Агуеро и Давид Силва."
Евентуална победа в понеделник ще откъсне Арсенал на четири точки пред Сити. В момента двата тима се намират на второ и трето място в подреждането с 33 и 32 точки съответно.







Водолазите не успяха да извадят падналия край Несебър мотоделтапланер
Путин тества мощта на Тихоокеанския руски флот (СНИМКИ)
Критично е състоянието на 5-годишното дете, пребито от баща си
Говорителят на Белия дом Карълайн Левит се оттегля от поста си
Зеленски: Украйна се нуждае от поне 5% от американските ракети "Пейтриът"
Mercedes подготвя нов хибрид за C-Class, GLC и GLE
Четири скрити функции на автомобила
Шест проблема при Honda CR-V на старо
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Махачев: В Русия има много таланти, но нямат шанс да се развиват
Дейна Уайт подготвя ново грандиозно събитие на UFC
Мераб Двалишвили отново провокира Пьотр Ян
Конър Макгрегър надъха Иън Гари преди битката с Махачев
Може ли приемът на НСПВС около овулацията да попречи на зачатието?
EMA препоръчва Icotyde (икотрокинра) — първото перорално лекарство срещу IL-23 рецептора при плакатен псориазис
Аденоми на надбъбрека – протичат с разнообразни симптоми
Граничното личностово разстройство повишава риска от сърдечни и метаболитни проблеми
Коментари
Напиши коментар13:14 | 18 дек 2015 г.
13:02 | 18 дек 2015 г.
Напиши коментар