Арсенал удари с 2:0 УБА на "Емиретс" и се изкачи на трето място във Висшата лига. В герой за артилеристите се превърна Алексис Санчес, който заби и двете попадения за домакините (6 и 38-ата минута).

След този успех "артилеристите" събраха 63 точки и дръпнаха с две пред Манчестър Сити в битката за третото място.

Като цяло Арсенал тотално доминира в мача, напълно надигра гостите от УБА, създаде дузина голови положения, мушна две попадения и в крайна сметка заслужено си взе победата и трите точки.

От своя страна гостите определено разочароваха и логично загубиха. Все пак УБА се намира на 14-ото място в класирането и няма сериозна опасност за мястото си във Висшата лига.

За последно Бромич спечели на "Емиретс" през 2010 година, когато се наложи с 3:2.

Арсенал започна страхотно мача и успя да вкара още в шестата минута. Тогва Аарън Рамзи намери Алексис Санчес и той опъна мрежата на УБА за 1:0.

Домакините продължиха да натискат и можеха да вкарат още един гол, но удар на Месут Йозил мина до гредата. Това бяха силните минути на Арсенал, но се стигна до нов пропуск дело на Хектор Белерин.

След половин час игра Месут Йозил бе изведен сам срещу Бен Фостър, но правилно бе отсъдена засада. Три минути по-късно отново Месут Йозил се озова на чиста ситуация, но стреля над вратата.

В 38-ата минута "артилеристите" стигнаха до втори гол, като негов автор отново стана Алексис Санчес. До края на полувремето Арсенал тотално владееше инициативата и не даде никакъв шанс на гостите, които бяха повече от плахи и анемични.

Втората част започна със страхотен шанс за лондончани, но Оливие Жиру пропусна да вкара. УБА стигна до първото си сериозно голово положение в 51-ата минута.

Тогава Джеймс МакКлийн стреля с глава, но така и не успя да прати топката в мрежата на Чех. Последваха спокойни минути, в които домакините правилно разиграваха и задържаха топката.

В 68-ата минута Месут Йозил стреля към вратата на съперника, но топката мина до гредата. Малко по-късно с пропуск се отчете и Алекс Иуоби.

Последваха спокойни минути, в които УБА стигна до шанс, но удар на Джони Еванс не намери целта. Към края темпото на игра сериозно падна, като срещата определено се доиграваше. Така Арсенал удари без проблеми УБА и заслужено си взе победата и трите точки.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/f1fmRSLgKRk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Арсенал - УБА 2:0