Арсен Венгер най-сетне развърза кесията и в Арсенал ще има нов нападател, който да направи конкуренцията за върха на атаката по-ожесточена. Лукас Перес идва от Депортиво Ла Коруния, а на Острова вече го наричат Испанския Варди. По-добре късно, отколкото никога, но точно това ново попълнение повдига някои любопитни въпроси.
По всичко изглежда, че той не е елитен нападател и е всичко друго, но не и обещаващ млад талант. Ако не невъзможно, то поне изглежда достатъчно трудно да се предрече бъдещето му на стадион „Емиратс“.
Времето, когато сделката стана факт, също е достатъчно показателно. Няколко дни преди края на трансферния пазар означава, че испанецът е станал част от плановете на Венгер наскоро. През изминалия сезон Перес заби 17 попадения в 36 мача, което никак не е за подценяване, но никой не знае дали това ще се превърне в тенденция, защото досега в кариерата си е жънал предимно неуспехи.
Периодите му в Алавес, Атлетико Мадрид и Райо Валекано са абсолютно неуспешни. През 2011-а, когато е 23-годишен, решава да опита в чужбина. Карпати Лвов може и да е тим, който не е запомнил с добро, но Динамо Киев вече е истински кошмар – престоя си в този отбор Перес нарича „най-лошият в живота ми“.
Минава и през гръцкия ПАОК, където стабилизира играта си, за да се завърне отново в Депортиво под наем през 2014-а. През сезон 2014/15 бележи 6 гола в 21 мача и печели доверието на ръководството, а после бързо се превръща в любимец на феновете.
Сравненията с Джейми Варди не закъсняха. Стиловете им са идентични и Лукас, както своя колега от Лестър, е страшно агресивен, притежава неизчерпаема енергия и пресира по целия терен. Освен това може да бележи от различни положения и лесно да се измъква зад гърба на защитата. В Арсенал обаче няма да е лидер на тима, нито ще разполага със свободата, на която се радваше в Депортиво.
Бившият му отбор разчиташе предимно на контраатаки, а празните пространства в противниковата половина му даваха поле за действие. Ясно е, че по отношение на тактиката „артилеристите“ имат коренно различна философия.
Напрежението в Лондон също ще е по-голямо, защото всички ще очакват от Перес голове. Ако мениджърът на Арсенал искаше по-рано този играч, щеше да е активирал клаузата от 20 млн. евро в договора му, така че това сега определено е риск и някакъв компромисен вариант.
Да, Лукас Перес ще предложи нещо различно от това, на което е способен Оливие Жиру, но не прилича на човек, който може сам да реши изхода от някои срещи. Както и на футболист, който ще реши проблемите на Арсенал.
Материал на "Тема спорт"







"Лудогорец" спаси точката срещу "Левски" и съхрани шансовете за второто място
Делото "Матю Пери": Дилър на кетамин отива в затвора за две години
Мъж в тежко състояние бе транспортиран по въздух от Петрич до София
Геополитическа нестабилност: Украйна, Иран, САЩ и пренареждането на международния ред
Защо американските ВВС пенсионират комуникационния си самолет E-11A?
Шампионите от Левски изпуснаха Лудогорец в Разград
Учени унищожиха COVID и грипни вируси чрез звукови вълни
Военен загина след удар в дърво край Карлово
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар23:47 | 29 авг 2016 г.
23:22 | 29 авг 2016 г.
17:44 | 29 авг 2016 г.
17:26 | 29 авг 2016 г.
17:21 | 29 авг 2016 г.
16:54 | 29 авг 2016 г.
16:42 | 29 авг 2016 г.
16:38 | 29 авг 2016 г.
16:34 | 29 авг 2016 г.
16:21 | 29 авг 2016 г.
Напиши коментар