Треньорът на Базел Урс Фишер призна превъзходството на Арсенал при домакинската победа на лондончани с 2:0 в среща от втория кръг в група "А" на Шампионската лига.
Англичаните стигнаха до успеха с две попадения на Тио Уолкот преди почивката и с актив от 4 точки делят първото място с Пари Сен Жермен, който спечели с 3:1 срещу Лудогорец в София в другата среща от групата.Базел и Лудогорец имат по 1 точка.
"Арсенал беше по-добър от нас. Реших да сменя схемата и да играем с петима защитници, защото смятах, че по този начин ще можем да се противопоставим най-добре на съперника. Не ставаше въпрос за страх или за липса на кураж", започна треньорът.
"Целта ни беше да затворим по-добре пространствата и да не дадем възможност на бързите футболисти на Арсенал да ни атакуват опасно. На моменти нещата сработиха. Когато се придържахме към тактиката, затруднявахме съперника. За съжаление ни липсваше смелост да нападаме повече."
"Арсенал има отлични футболисти и играе много бързо. Това не може да се оттренира. Подобен опит се получава на терена, когато излезеш срещу такъв отбор. В моментите, в които не пресирахме футболистите на съперника, с тяхната скорост, нещата ставаха сложни за нас."
"След почивката имахме своите шансове на вкараме. Трябваше да го направим, за да ги поставим под напрежение, но не се получи", коментира Фишер.







Задържаха двама души след смъртоносен побой в Монтана
Матурата по БЕЛ е следващата седмица, над 53 хил. ученици ще се явят на нея
Какво ни разкрива езикът на тялото на Тръмп за отношението му към Си ВИДЕО
След ареста на Джеймса: Как се присвоява имот?
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Християн Георгиев гарантира нов медал за България на Европейското по олимпийско таекуондо
Джудото получи квота за Младежките олимпийски игри в Дакар
Ергюнал Себахтин и Златислава Чуканова откриват участието на България в Белград
Метформинът действа вероятно основно в червата
Имунизационна стратегия след първата година – надграждане и устойчивост на имунитета
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар