Гостуващият Арсенал стопи пасив от 0:3 и измъкна равенство 3:3 на Борнемут в спираща дъха среща от 20-ия кръг на английската Висша лига, играна на стадион "Голдсандс Стейдиъм".

Домакините вкара два бързи гола в рамките на пет минути чрез Чарли Даниелс и Калъм Уилсън от дузпа, а Арсенал нямаше идея как да противодейства. Райън Фрейзър направи преднината на Борнемут класическа преди изтичането на час игра, но десетина минути след това Алексис Санчес върна надеждите на своите.

Прекрасно изпълнение на Лукас Перес четвърт час преди края наля масло в огъня и в 82-ата минута "черешките" останаха с човек по-малко заради червен картон на Франсис. В 92-ата минута един от най-добрите на терена Оливие Жиру изравни с глава, след като преди това беше записал две асистенции.

Така Арсенал успя да събере 41 точки и заема четвърта позиция, докато Борнемут е девети с 25 пункта на сметката си.

Момчетата на Арсен Венгер владееха топката по-често в началото на двубоя, но първите два опасни удара бяха отправени към пазената от Петер Чех врата. Първо Гослинг би неточно по земя, а след това чешкият страж улови снаряд на Станислас.

Малко след изтичането на четвърт час игра "черешките" откриха резултата. Чарли Даниелс беше намерен отляво от Станислас, финтира Ектор Бейерин и матира Чех с плътен удар с левачката.

Не след дълго Арсенал получи нов удар. Райън Фрейзър беше изблъскан в гръб от Гранит Джака в наказателното поле и реферът Майкъл Оливър посочи бялата точка. Калъм Уилсън пое отговорността и не сбърка с хладнокръвния си изстрел.

"Артилеристите" се опитаха да отговорят, но мощният снаряд на Алексис Санчес профуча доста далеч от целта. Тупалка на Аарън Рамзи пък доведе само до корнер, от който не се стигна до нищо опасно.

Борнемут отново се вдигна напред и само прекрасния шпагат на Мустафи отказа Уилсън от точен изстрел, а после Артър шутира покрай десния страничен стълб. Точно преди паузата хубав удар на Станислас мина покрай гредата, а преди това Арсенал отговори с доста неточна стрелба на Иуоби.

В началото на второто полувреме гостите се активизираха, но дефанзивният вал на Борнемут действаше на висота. Десетина минути след почивката Артър прати топката в мрежата на Арсенал с мощна тупалка, но кълбото се отклони в ръката на Уилсън и съдията отмени попадението.

Третият гол за Борнемут обаче не закъсня. Ектор Бейерин беше направен за смях от Райън Фрейзър, който овладя спокойно и матира Петер Чех с технично изпълнение - 3:0!

Двайсетина минути преди края на редовното време Арсенал все пак успя да върне едно попадение. Оливие Жиру отклони центриране отдясно към далечната греда и там Алексис Санчес засече успешно с глава.

Още при следващата си опасна атака лондончани върнаха още един гол! Оливие Жиру отново влезе в ролята на подавач, намирайки влезлия преди това като смяна Лукас Перес. Последният стреля ефектно от въздуха и закова топката в далечния ъгъл.

Борнемут не се уплаши и в 82-ата минута беше много близо до ново попадение след феноменална акция. Гослинг получи в наказателното поле и отправи фалцов удар от десетина метра, но покрай лявата греда.

Веднага след това Саймън Франсис беше изгонен с директен червен картон заради грубо влизане в краката на Рамзи.

В 92-ата минута един от най-добрите на терена Оливие Жиру изравни резултата! Той засече центриране в наказателното поле и от около седем метра беше безпощаден с глава!

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/5GX-KsQBHsw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/GFyGZIldH58" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Борнемут - Арсенал 3:3

1:0 Чарли Даниелс - 16'
2:0 Калъм Уилсън - 21', дузпа
3:0 Райън Фрейзър - 58'
3:1 Алексис Санчес - 70'
3:2 Лукас Перес - 75'