Арсенал успя да запише втора поредна контрола по време на австралийското турне на тима.

Този път момчетата на Арсен Венгер успяха да надделеят над местния Уестърн Сидни с 3:1.

Попаденията за лондончани бяха дело на Жиру, Рамзи и Елнени, като и трите гола бяха вкарани в рамките на само 11 минути.

Новото попълнение Александре Лаказет започна като титуляр, но този път така и не успя да се разпише за тима.

В 33-ата минута на срещата Оливие бе намерен прекрасно в наказателното поле и без да спира топката директно я отклони към противниковата врата от близка дистанция.

Четири минути след това изведеният сам срещу вратаря Рамзи прехвърли без проблеми противниковия страж и удвои аванса на своя тим в резултата.

Всичко за гостите приключи в 44-ата минута, когато след удар на Елнени топката се отби в крака на противников играч и влезе в мрежата.

Все пак домакините стигнаха до почетен гол в 57-ата минута чрез Лъстика.