Арсенал изтръгна равенството 1:1 като гост на Саутхемптън, въпреки че изоставаше повече от 80 минути в резултата. Чарли Остин бе дал преднина на “светците” в 3-та минута с 4-тия си гол в последните три мача. Резервата Оливие Жиру пък изравни в 88-та.

Със спечелената точка Арсенал измести градския си съперник Тотнъм от 5-то място във Висшата лига, като има актив от 29. Саутхемптън е 10-ти с 18.

Домакините започнаха по най-добрия начин срещата и още в 3-та минута намиращият се в прекрасна форма нападател Чарли Остин даде аванс на Саутхемптън. Стрелецът бе изведен прекрасно от Душат Тадич и хладнокръвно копна топката на Петър Чех - 1:0.

Малко след това Остин отново остана сам срещу Чех, но страничният рефер вдигна спорна засада. Минути по-късно нападателят отново бе близо до това да застраши сериозно вратата на Арсенал, но Чех спаси.

Постепенно Арсенал влезе в мача и в 18-та минута можеше да изравни. Санчес, Лаказет и Йозил изскочиха само срещу двама защитници на Саутхемптън, но Лаказет сбърка с финалното докосване и провали усилията на тима си. След половин час игра опасен удар на Аарън Рамзи бе отразен от Форстър, а малко след това Лаказет стреля мощно над гредата, след което бе фаулиран от Мая Йошида, но сигнал за дузпа не последва.

Арсенал поиска дузпа и в 58-та минута, когато след центриране на Колашинац топката срещна ръката на Хьойберг, но сигнал от рефера отново не последва. В 62-та минута пък Ориол Ромеу можеше да реши всичко с прекрасен удар от 25 метра, който спря в напречната греда.

В минутите до края Арсенал нападаше, докато домакините дебнеха за контраатаки. При една от тях Нейтън Редмънд изскочи сам срещу Петър Чех, преодоля го с технично докосване, но топката мина встрани от гредата.

Напоритостта на Арсенал все пак даде резултат в 88-та минута. Влезлият като резерва Оливие Жиру засече с глава центриране на Алексис Санчес от лявото крило и донесе равенството на тима си.

Саутхемптън - Арсенал 1:1

1:0 Чарли Остин 3’

1:1 Оливие Жиру 88’

Саутхемптън: Форстър, Бертранд, Йошида, Ван Дайк, Стивънс, Ромеу, Хьойберг, Уърд-Праус, Тадич (88 - Тадич), Редмънд (74 - Буфал), Остин (86 - Габиадини)

Арсенал: Чех, Монреал, Мертезакер (64 - Уелбек), Кошчиелни, Колашинац, Джака (69 - Уилшър), Рамзи, Белерин, Йозил, Санчес, Лаказет (72 - Жиру)