Нотингам Форест сътвори най-голямата сензация във ФА Къп, след като детронира настоящия носител на трофея Арсенал след успех с 4:2 на собствения си стадион.

Така отборът успя да се класира за четвъртия кръг на турнира.

Мениджърът на лондончани Арсен Венгер изгледа мача от трибуните, тъй като е наказан за три срещи от дисциплинарната комисия към ФА.

Началото на срещата бе ударно за домакините и още в 20-ата минута те стигнаха до попадение чрез Лихай, след като той бе най-съобразителен след асистенция на Доуел от фаул.

Три минути след това обаче гостите изравниха чрез Мертезакер. След центриране на Уолкът и рикошет топката се отби в гредата, а при разбъркването бранителят успя да се разпише.

Малко преди почивката обаче Нотингам отново стигна до аванс и отново попадението бе дело на Лихай, който вкара с изумителен удар от границата на наказателното поле.

След почивката домакините тотално надиграха своя противник и увеличиха аванса си от попадениe с гол от дузпа на Бен Бреретън в 64-ата минута с който увеличиха аванса си.

Все пак Арсенал си върна надеждите, след като Уелбек бе точен в 79-ата минута и намали пасива на лондончани на само един гол, но всичко бе решено от Доуел, който вкара от дузпа в 85-ата минута.

В 89-ата минута Уоръл получи директен червен картон и така домакините завършиха мача в намален състав.

НОТИНГАМ - АРСЕНАЛ 4:2
1:0 - Лихай (20)
1:1 - Мертезакер (23)
2:1 - Лихай (44)
3:1 - Бреретън (64-д)
3:2 - Уелбек (79)
4:2 - Доуел (85-д)

НОТИНГАМ: Смит, Мансиен, Траоре, Лихай, Уоръл, Воън, Озбърн, Доуел (90 - Милс), Кеш (87 - МакКей), Клоух (56 - Уолкър), Бреретън

АРСЕНАЛ: Оспина, Мертезакер, Дебюши (87 - Акпом), Холдинг, Елнени, Иуоби, Мейтланд-Нилс, Уилък (65 - Нкетиа), Уолкът, Уелбек, Нелсън